iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Żabka - otwarcie sklepu franczyzowego


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wtorek
21
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

"Pierwsza linia frontu" otwarta

2018-07-19 12:07:00

Zdjęcie: Facebook
Najnowocześniejszy sprzęt, dwukrotnie większa powierzchnia i pierwsza w regionie część dedykowana dzieciom i młodzieży, tak w skrócie można scharakteryzować nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy w ostrowskim szpitalu. – To serce szpitala, ale też pierwsza linia frontu, najtrudniejszy odcinek– mówi Dariusz Bierła, dyrektor ZZOZ.

Uroczyste oddanie do użytku tej inwestycji odbyło się wczoraj. Zaledwie we wrześniu ubiegłego roku wmurowany został kamień węgielny pod budowę, by dziesięć miesięcy później oddać do użytku zarówno nową, jak i wyremontowaną tzw. starą część.

- Słyszymy czasem, że trzeba na SOR-ze czekać na udzielenie pomocy, ale musimy mieć świadomość, że to oddział pierwszej linii i tu zawsze będzie obowiązywać triaż (segregacja) dotyczący ważności i pilności przyjęć. To tutaj trafiają pacjenci przywożeni karetkami, ale także ze skierowaniami od lekarza rodzinnego, z nagłymi urazami. Stąd są przenoszeni na poszczególne oddziały szpitalne. Dziennie bywa to do 100 pacjentów, których trzeba zdiagnozować i leczyć.  W 2017 SOR ambulatoryjnie obsłużyliśmy 13 tys. osób , a na obszarze obserwacyjnym leżało 6 tys. pacjentów, do tego 22 tys. przez SOR trafiło do szpitala. Liczby pokazują skalę przyjęć – mówił Dariusz Bierła.

Ilość pacjentów, ale także możliwość pozyskania funduszy unijnych zadecydowały o wyborze inwestycji do realizacji. Na zadanie szpital dwukrotnie pozyskał wsparcie z funduszy unijnych Ministerstwa Zdrowia. Całość kosztowała ponad 9 mln zł, z czego prawie 6 mln  stanowiło zewnętrzne dofinansowanie. Dzięki tym środkom udało się przeprowadzić remonty oraz zakupić pełne wyposażenie. Powstał także obszar dla dzieci i młodzieży, udało się zwiększyć liczbę stanowisk wstępnej intensywnej terapii z dwóch do 5.

Jako organ prowadzący jesteśmy zobligowani do inwestycji w infrastrukturę i z obowiązku tego staramy się wywiązywać jak najlepiej i jak pozwalają możliwości. Od 2011 na inwestycje przeznaczyliśmy ponad 60 mln zł to jest to kwota ogromna. Zapowiadane 3 razy TAK po woli dobiega już końca. Oddaliśmy neonatologię , skrzydło wraz z Anestezjologią a teraz SOR – miejsce szczególne. Nie oznacza to, że żegnamy się ze szpitalem, przeciwnie. Już pod koniec września planujemy oddanie nowej Chirurgii Dziecięcej wraz z Wielkopolskim Centrum Oparzeń, to także będzie kamień milowy w rozwoju szpitala – wyjaśniał Paweł Rajski, starosta ostrowski.

– Jestem dumna, że pracuję na oddziale, który ma tak rozbudowaną infrastrukturę i nowoczesny sprzęt. Kiedy dowiedzieliśmy się o rozpoczęciu inwestycji zastanawialiśmy się jak to wszystko będzie wyglądać, a teraz nie wyobrażam sobie pracy bez nowego skrzydła. Dopiero teraz widać jak to było potrzebne - powiedziała Lucyna Szymankiewicz, oddziałowa SOR, jednocześnie konsultant wojewódzki w zakresie pielęgniarskiej medycy ratunkowej.

 

W nowym oddziale oprócz 10-łóżkowej sali obserwacyjnej na uwagę zasługuje utworzenie 2-łóżkowego obszaru wstępnej intensywnej terapii dla dzieci i młodzieży. Do tej pory pacjenci dorośli i dzieci mieli wspólną salę. Po wstępnej diagnostyce i ustabilizowaniu funkcji życiowych dzieci trafią stąd następnie na właściwe do schorzenia oddziały szpitalne.

 

W uroczystość otwarcia wzięli także udział: Łukasz Mikołajczyk - senator RP, Marlena Maląg - wicewojewoda wielkopolski, Marzena Wodzińska - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, radni powiatowi, samorządowcy powiatu ostrowskiego z prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego na czele.

Po przecięciu symbolicznej wstęgi obiekt poświęcił nowy kapelan szpital ks. Krzysztof Lipiński.

 

 Fotorelacja

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet