iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
24
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
29

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

"Te wybory to jest pojedynek cywilizacyjny"

2019-03-19 11:03:00

W Ostrowie Wielkopolskim odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, w której wzięli udział senator Łukasz Mikołajczyk, posłowie Jan Dziedziczak i Tomasz Ławniczak oraz Dawid Korzeniewski, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miejskiej.

Głównym tematem spotkania było przygotowanie do wyborów do Parlamentu Europejskiego. - Nasze listy będzie otwierał wiceprzewodniczący PE,  prof. Zdzisław Krasnodębski, wykładowca na wielu znakomitych uniwersytetach, biegle władający trzema językami - przedstawiał J. Dziedziczak. Drugie miejsce na liście PiS przypadło Andżelice Możdżanowskiej, a trzecie Joannie Lichockiej. – Prawdopodobnie będę kandydował z ostatniego miejsca. Jedynym warunkiem, który postawiłem to, że chcę startować z Wielkopolski - tłumaczył poseł. Bardzo mi zależy, żebyśmy głosowali, żebyśmy poszli do wyborów, bo od tego zależy, ile jako Wielkopolska będziemy mieli mandatów w Parlamencie Europejskim.

J. Dziedziczak swój mandat chce wykorzystać do walki o dobre imię Polski. - Wiem, jak skutecznie walczyć z nieprawdziwymi informacjami szkalującymi nas Polaków. Chcę zająć się tym specjalistycznie i to jest konkret, z którego będzie można mnie rozliczać - tłumaczył polityk. - Te wybory to jest pojedynek cywilizacyjny. My reprezentujemy konkretne rozwiązania i wizję europejskości. Najwięksi krytycy naszej formacji nie kwestionują tego, że jesteśmy znani z tego, że dotrzymujemy słowa - dodał. W tym miejscu parlamentarzysta wspomniał o "Piątce Kaczyńskiego", trzynastej emeryturze, 500 plus na pierwsze dziecko. - A jaka jest wizja naszej konkurencji? Trudno powiedzieć, bo Koalicję Europejską tworzą ugrupowania, których program się nie tylko nie uzupełnia, ale też miejscami wyklucza. Co oznacza, że zapowiedzi tego środowiska nie będą realizowane - przekonywał J. Dziedziczak. - PSL jest zwolennikiem KRUS-u, a Nowoczesna mówi, że jest potrzeba likwidacji KRUS-u. Tak jest z wieloma rzeczami. To jest nieuczciwe podejście do wyborców. Niestety, w moje ocenie są pomysły, w których ci politycy są zgodni - wyjawił parlamentarzysta. W tym miejscu odniósł się do proponowanych przywilejów dla związków homoseksualnych. - Homoseksualistom dobrze żyje się w Polsce. Z naszych podatków nie powinniśmy fundować im przywilejów - tłumaczył. - Ten cały proces zakończy adopcja dzieci przez związki homoseksualne.

Do wątku wyborczego odniósł się także krótko senator Ł. Mikołajczyk. - My Polakom udowodnimy, że to zaufanie nie zostało stracone i że jesteśmy wiarygodni.

 

Podczas konferencji odniesiono się także do wątku oświatowego i głośnej, wielokrotnie cytowanej przez media wypowiedzi Sławomira Broniarza, prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Jestem tymi słowami oburzony. Wiemy, że nauczyciele zarabiają zbyt mało. To my, PiS, podjęliśmy dialog o wzrost wynagrodzeń nauczycieli. Ostanie podwyżki były w 2012 roku. Zastanawia mnie to, że w latach 2008 - 2014 PO doprowadziła do likwidacji ponad 1000 szkół, prace stracili nauczyciele i gdzie wtedy był ZNP? - pytał senator. - Konieczna jest rozmowa o tym, aby zwiększyć płace dla nauczycieli. Wiem też że nie powinniśmy dopuścić do tego, aby dzieci nie miały egzaminu z powodu strajku i wyrażania swojego niezadowolenia. Dla mnie to, co robi ZNP, to czysta gra polityczna. Groźba utrudnienia promocji uczniom i sparaliżowania polskiej oświaty, to działanie bardzo nieodpowiedzialne - mówił Ł. Mikołajczyk.

W tym temacie głos zabrał także poseł T. Ławniczak. – Wielokrotnie przewija się wątek, że nauczyciele pracują 18 godzin, a nawet wcale nie pracują... Prawda jest taka, że nauczyciele średnio pracują 47 godz. tygodniowo. Nie liczy nikt czasu przygotowania środków dydaktycznych, przygotowania do sprawdzianów, a potem ich sprawdzenia - mówił poseł. - Teraz planowane są podwyżki w trybie rozłożonym na trzy lata. Rzeczą bez precedensu - dodał T. Ławniczak - jest to, co powiedział pan Broniarz. To nikomu  wcześniej nie przyszło do głowy. Stąd moje oburzenie, też jako nauczyciela. Apelujemy aby jeszcze raz przysiąść do stołu rozmów.

 

Ł. Mikołajczyk poinformował także o funduszu dróg samorządowych, z których będzie można zmodernizować drogi lokalne. Z 6 mld zł przeznaczonych w całym kraju na realizację tego projektu do Wielkopolski trafi blisko 380 mln zł.

 

 
Fotorelacja

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet