iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Żabka - otwarcie sklepu franczyzowego


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wtorek
21
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Z powiatu

50 najzdolnieszych uczniów w powiecie ostrowskim

2018-09-28 09:53:03

Siódmy rok z rzędu Starosta Ostrowski wręczył uczniom szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego stypendia im. ks. Jana Kompałły. Nagrody pieniężne odebrało 50 najzdolniejszych młodych ludzi.

Uroczystość stypendialna odbyła się w 26 września 2018 roku tradycyjnie w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, ponieważ ks. Jan Kompałła, który od samego początku patronuje powiatowym stypendiom był jednym z założycieli szkoły. Wyjątkowość tego historycznego miejsca została podkreślona w przemówieniu Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego w kontekście tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 
 
 
- Przy tej okazji warto wspomnieć absolwentów tej szkoły, którzy stąd wychodzili w Polskę, aby walczyć o niepodległość. Można wymienić wielu, jak choćby porucznika Władysława Wawrzyniaka czy gen. Kazimierza Glabisza. Walczyli o wolność, którą możemy się dziś cieszyć, choć należy pamiętać, że  wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Do tegorocznego stypendium dołączam zatem szczególny prezent: „Wspomnienia z Kulturkampftu” ks. Walentego Śmigielskiego, który swoją działalnością starał się podtrzymywać tożsamość narodową w okresie zaborów, a ten obowiązek mamy nadzieję przejmą po nas kolejne pokolenia – powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski. 
 
 
W jubileuszowe obchody wpisał się program artystyczny stypendialnej gali. Uroczystość rozpoczął Łukasz Kryjom niegdyś uczeń, a obecnie nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, który wykonał na fortepianie Largo es-dur Fryderyka Chopina. Natomiast na zakończenie uroczystości wystąpił Chór IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim pod dyrekcją Renaty Pacyny.
 
 
Podczas tegorocznej edycji stypendium w wysokości 1.500 zł (drugi rok w tej kwocie) przyznano 37 uczennicom i 13 uczniom. 
 
 
- Przyznano 50 stypendiów, w tym po 4 najlepszych uczniów w każdej z 10 szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski oraz 10 stypendiów za szczególne osiągnięcia np. sportowe lub artystyczne uczniów szkół i wychowanków placówek takich jak Młodzieżowy Dom Kultury – wyjaśnił Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk.
 
 
Warto dodać, że stypendystami są nie tylko mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego. 17 stypendystów pochodzi z Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a 20 z pozostałych gmin Powiatu Ostrowskiego. Pozostali wyróżnieni uczniowie to mieszkańcy powiatu pleszewskiego (4 osoby), krotoszyńskiego (3 osoby), ostrzeszowskiego (3 osoby), jarocińskiego (1 osoba) i kępińskiego (1 osoba), a także 2 osoby z innych województw (łódzkie i dolnośląskie).
 
 
Poniżej przedstawiamy sylwetki tegorocznych laureatów Stypendium Starosty Ostrowskiego im. ks. Jana Kompałły dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych:
 
 
Uczniowie Zespołu Szkół Transportowo – Elektrycznych CKU w Ostrowie Wielkopolskim:
 
 
Bartłomiej Kędzia – uczeń w zawodzie: technik pojazdów samochodowych ze średnią ocen 5,23. Przejawia zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy. Tę z dziedziny przedmiotów zawodowych zgłębiał m.in. biorąc udział w stażu zawodowym w Anglii. Szczególnie interesuje się językiem angielskim i kulturą brytyjską.  
 
 
Szymon Młynarczyk - uczeń w zawodzie: technik pojazdów samochodowych ze średnią ocen 5,23. Wykazuje różnorodne zainteresowania, zarówno przedmiotami zawodowymi, jak i ogólnokształcącymi. Brał udział w wielu konkursach i turniejach. Przejawia także uzdolnienia i zainteresowania artystyczne uczestnicząc w działalności szkolnego zespołu teatralnego.
 
 
Hubert Kopras - wyróżnia się pilnością i wytrwałością, uczeń w zawodzie: technik chłodnictwa i klimatyzacji z najwyższą średnią ocen 5,71. Laureat Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Z przedmiotów zawodowych uzyskał oceny celujące. W październiku 2018 roku będzie reprezentował szkołę podczas stażu zawodowego w Niemczech.
 
 
Albert Stańczyk - uczeń w zawodzie: technik pojazdów samochodowych z jedną z najwyższych średnich ocen 5,46. Wykazuje szczególne uzdolnienia w dziedzinie przedmiotów zawodowych. Laureat I miejsca w III Szkolnym Konkursie Matematycznym oraz I w Konkursie Wiedzy dla Uczniów Technikum „Matematyka dla Zawodowca”.
 
 
Maciej Sokołowski - uczeń w zawodzie: technik mechanik, wyjątkowo utalentowany sportowo. W  KS STAL LA Ostrów Wielkopolski trenuje w skok w dal i to z wielkimi sukcesami. Wielki potencjał, po kilkunastu tygodniach od rozpoczęcia treningów osiągnął klasę mistrzowską i zdobył złoty medal w skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.
 
 
Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim:
 
 
Natalia Świtała – utalentowana wokalnie uczennica kl. III. Laureatka wielu konkursów solowych i chóralnych na arenie międzynarodowej. Wydała dwie autorskie piosenki, a jej utwory zostaną emitowane przez angielskie radio NEAR FM w Europie i Stanach Zjednoczonych. 
 
 
Katarzyna Juszczak - Niezwykle utalentowana lingwistka. Posługuje się biegle językiem angielskim i niemieckim. Jest laureatką wielu konkursów szkolnych i pozaszkolnych w obu językach. Największym zeszłorocznym sukcesem był finał ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język”.
 
 
Julia Armanowska – osiąga bardzo dobre wyniki w nauce; aktywna w pracy Samorządu Uczniowskiego i szkolnego wolontariatu; koleżeńska i sympatyczna, zawsze chętna do pomocy innym uczniom.
 
 
Maria Lamczak – ubiegłoroczna szefowa szkolnego miniprzedsiębiorstwa. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka & GeoGebra. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego” na poziomie szkół ponadgimnazjalnych. Zdobyła również III miejsce w Konkursie z podstaw przedsiębiorczości.
 
 
Nikodem Rubelek – ambitny, zdolny, utalentowany, wszechstronny w swoich działaniach. Ze względu na działalność w szkolnej telewizji LO4 TV oraz telewizji Proart, w której prowadził „Wiadomości” na żywo jest już rozpoznawalny nie tylko w szkole. Jego zainteresowania to dziennikarstwo, polityka i kultura.
 
 
Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych im. E. Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim:
 
 
Magdalena Binkowska – należy do grona uczniów, którzy wyjątkowo angażują się w życie szkoły. Ma nienaganną frekwencję i osiąga znakomite wyniki w nauce. Nauczyciele wysoko cenią jej zaangażowanie i chęć do pracy oraz kulturę osobistą. Dziś po raz trzeci odbiera stypendium.
 
 
Aleksandra Pinkowska - niezwykle pracowita i ambitna osoba. Realizuje się na wielu płaszczyznach, między innymi: plastycznej, humanistycznej i sportowej; życzliwa w stosunku do rówieśników, chętnie angażuje się w życie szkoły.
 
 
Zuzanna Płotek - jest pasjonatką kolejnictwa, znajduje to odzwierciedlenie w celujących ocenach z przedmiotów zawodowych. Z sukcesem łączy naukę z zaangażowaniem w życie klasy i szkoły.
 
 
Miłosz Niwa - to młody człowiek z pasją. Osiąga doskonałe wyniki zarówno z przedmiotów humanistycznych, jak i z przedmiotów ścisłych i zawodowych. Jest ogromnie ambitny, pracowity, stawia sobie wysokie cele i konsekwentnie je realizuje. 
 
 
Weronika Rozwora - uczennica na kierunku „technik geodeta”. Weronika to skromna i pilna uczennica, łączy pasję do sportu z nauką Jej miłością jest kolarstwo torowe. Osiągnęła wiele sukcesów, między innymi: 5. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na torze w Pruszkowie w 2018r.
 
 
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim:
 
 
Wiktoria Kałużny – uzyskuje bardzo wysokie wyniki w nauce,  ma na koncie 3 miejsce w Wielkopolsce w Ogólnopolskim Konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy” i została finalistką tego konkursu w Warszawie, koordynowała V Maraton Pisania Listów w ramach akcji Amnesty International, podczas którego młodzież napisała aż 1002 listy.
 
 
Julia Latajka – Uczestniczka wielu konkursów szkolnych i pozaszkolnych. Zajęła 5 miejsce w Wielkopolsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Walentynkowy wiersz miłosny”. Jest mentorem w programie ogólnopolskim „Zwolnienie z teorii” w ramach którego pomaga zespołom w tworzeniu projektów społecznych. Dzięki także jej zaangażowaniu szkoła zajęła 7 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości.
 
 
Emilia Wewior – wzorowa i sumienna uczennica, uczestniczka wielu konkursów językowych szkolnych i  pozaszkolnych – Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego, Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego, Szkolnego Konkursu Lingwistycznego Supertalent Językowy, jak również Powiatowego Konkursu Geograficznego oraz Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. 
 
 
Aleksandra Ryszkowska – uczennica o wysokiej kulturze osobistej, koleżeńska i chętna do pomocy innym,  zajęła 1 miejsce w szkolnym konkursie o Wielkiej Brytanii, została również wyróżniona w konkursie powiatowym o podobnej tematyce. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły współorganizując wiele uroczystości. 
 
 
Agnieszka Matjasik – niezwykle aktywna i twórcza dbająca o dobry wizerunek szkoły. Łączy w wyjątkowy sposób zainteresowania przedmiotami ścisłymi z uzdolnieniami humanistycznymi. Jest obdarzona niezwykłą wrażliwością artystyczną. Zajmowała czołowe miejsca w konkursach literackich, współtworzy szkolną gazetę „Bez cenzury”. 
 
 
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach:
 
 
Patrycja Gąsiorek - uczennica o specjalności zarządzanie kryzysowe. Wraz ze swoim zespołem znalazła się w ścisłym gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii”. Reprezentantka szkoły w wielu konkursach artystycznych. Angażowała się w projekty szkolne: „Marsz żywych”, „Cyfrowobezpieczni.pl’’. Działa w grupie rekrutacyjnej, harcerstwie i OSP.
 
 
Julia Janus - uczennica kierunku zarządzanie kryzysowe. Reprezentuje szkołę w licznych zawodach sportowych. Jest dwukrotną mistrzynią powiatu w rzucie oszczepem, medalistką Mistrzostw Powiatu w sztafecie szwedzkiej, medalistką Mistrzostw Powiatu w sztafecie 4 razy 100m, srebrną medalistką Mistrzostw Wielkopolski LZS Młodzieży Ponadgimnazjalnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
 
 
Monika Marszałek - uczennica kierunku zarządzanie kryzysowe. Aktywnie i bezinteresownie pracuje na rzecz szkoły, jest przewodniczącą Rady Internatu. Aktywnie angażuje się w promocję szkoły w środowisku lokalnym. Reprezentuje szkołę w zawodach sportowych osiągając bardzo dobre wyniki.
 
 
Julia Marek - uczennica klasy wojskowej. Jej pasją jest śpiew. Uczestniczyła w licznych konkursach muzycznych, jest tegoroczną laureatką „Przeglądu amatorskiej twórczości” w Międzyborzu, „Konkursu pieśni patriotycznej” w Słupcy, „Konkursu piosenki poetyckiej” w III LO w Ostrowie Wlkp. Laureatka IV edycji Konkursu wiedzy z podstaw przedsiębiorczości w PWSZ w Kaliszu. 
 
 
 
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim:
 
 
Julita Wróbel – uczennica wszechstronnie uzdolniona ze średnią ocen 6,0.  Jej wielką  pasją jest działalność charytatywna. W PCK, w ramach ,,Szlachetnej paczki” oraz w ramach warsztatów terapii zajęciowej ,,Tęcza” niesie pomoc innym. Jest również członkiem zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice gdzie realizuje swoje zainteresowania artystyczne.
 
 
Joanna Stawik – średnia ocen 6,0 a jej główne zainteresowania to matematyka  i fizyka. Uczestniczyła w matematycznym konkursie ,,KOMA” Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w warsztatach z fizyki na Uniwersytecie Poznańskim. Jej wielką pasją jest sport a szczególnie narciarstwo biegowe. Z sukcesami startuje w Biegu Piastów. 
 
 
Julia Szczepaniak - średnia ocen 5,90. Uczennica o zainteresowaniach biologiczno–chemicznych, a przyszłość wiąże z medycyną. Kocha sport - biega, gra w tenisa, jeździ na rowerze i rolkach a na instagramie prezentuje zasady zdrowego odżywiania się. Julia jest laureatką konkursu ,,Hejter, Hacker, e-obywatel” zorganizowanego przez Senacki Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Wirtualnym Świecie.
 
 
Agnieszka Gierz – średnia ocen 5,88. główne zainteresowania to matematyka i fizyka. Brała udział w Międzynarodowych Warsztatach MASTERCLASSES ON CERN dotyczących badań cząstek elementarnych. Finalistką konkursu matematycznego ,,KOMA” oraz Stypendystką Uniwersytetu Warszawskiego.
 
 
Konrad Biały – średnia ocen 5,0. Jest uczniem wybitnie uzdolnionym muzycznie. Śpiewa, gra na gitarze i na ukulele. Laureat I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Gruzji; I miejsce w XX Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości ,,Wesoła Pięciolinia” ; finalista XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70.
 
 
Uczniowie Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim:
 
 
Dorota Andrzejak - uczennica w zawodzie technik usług fryzjerskich. Jest wzorową uczennicą osiągającą bardzo dobre wyniki w nauce. Samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia. W minionym roku szkolnym brała udział w wielu konkursach z różnych dziedzin osiągając wysokie lokaty.
 
 
Julia Wojciechowska - uczennica w zawodzie kucharz, w minionym roku szkolnym osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole. Posiada wiele zdolności m.in. artystyczne, sportowe i kulinarne, które wykorzystuje reprezentując szkołę w licznych konkursach i zajmując w nich wysokie lokaty. Wyróżnia się ambicją i wytrwałością w dążeniu do celu.
 
 
Natalia Pająk - To wzorowa uczennica o szczególnych umiejętnościach organizacyjnych i wysokim poziomie aktywności na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Z pasją rozwija swoje umiejętności zawodowe. Brała udział w wielu przedsięwzięciach i projektach. W drugiej edycji Techno-Grantów wraz z grupą zdobyła główną nagrodę.
 
 
Marta Figas - uczennica kierunku technik przemysłu mody. Poza wysokimi wynikami w nauce przejawia duże umiejętności plastyczne wygrywając wiele konkursów min. zdobyła II miejsce w kategorii rysunek w Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym „Warto zachować w pamięci na zawsze! Małe ojczyzny w literaturze, fotografii i rysunku”. 
 
 
Natalia Benedykcińska - uczennica w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Od wielu lat trenuje lekkoatletykę i w tej dziedzinie odnosi liczne sukcesy. Do jej szczególnych osiągnięć należy zdobycie w roku 2017 wicemistrzostwa Polski w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów.
 
 
Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim:
 
 
Julia Banasiak – osoba o niezwykłych muzycznych uzdolnieniach i średniej 6,0. Laureatka I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki ,,F&F” w Poti w Gruzji. Uczestniczka wielu wydarzeń artystycznych na terenie miasta, powiatu oraz w ramach szkolnego chóru.
 
 
Kacper Pawlak - niezwykły młody dżentelmen o wyjątkowej kulturze osobistej i ogromnym zaangażowaniu w życie szkoły. Posiadacz średniej 5,91. Należy do Szkolnej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczycach i jak na strażaka przystało, zawsze można na niego liczyć.
 
 
Weronika Niszkiewicz - średnia ocen 5,83. Angażuje się w pracę na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego w ramach wolontariatu i zespołu mediatorów rówieśniczych. Uczestnik międzynarodowego projektu Learning Evolution na Litwie, uczestniczyła w warsztatach EuroCamp z wolontariuszami z Hiszpanii i Turcji.
 
 
Izabela Zimniak - uczennica ze średnią ocen 5,64 i szerokich zainteresowaniach i uzdolnieniach. Pozwala to na połączenie wiedzy z geografii, biologii i matematyki. językowym i matematycznym. Brała udział w Olimpiadzie Geograficznej uzyskują najwyższy w okręgu wynik za pracę badawczą. Jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego „Parki Narodowe w Polsce”. 
 
 
Kinga Marciniak - Średnia ocen 5,64. Do jej największych osiągnięć należy I miejsce w Konkursie Ortograficznym o Pióro Starosty Ostrowskiego, I miejsce w X edycji Powiatowego Konkursu Geograficznego oraz zakwalifikowanie się do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej, I miejsce w Wielkopolsce w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej.
 
 
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim:
 
 
Agnieszka Czaska - uczennica ze średnią ocen 5,40. To przyszły technik ekonomista z dużymi możliwościami i wysokimi ambicjami. Jej pasją są przedmioty ekonomiczne i matematyka, ale również przedmioty humanistyczne i nauka języków obcych. Reprezentowała szkołę w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiadzie Wiedzy o Biznesie i Innowacjach oraz Konkursie Wiedzy o Rachunkowości uzyskując w nich wysokie lokaty. 
 
 
Patrycja Doruch - uczennica w zawodzie technik ekonomista, ze średnią ocen 5,30. Ambitna i sumienna. Interesują Ją przedmioty ekonomiczno-finansowe,  muzyka i sport. Lubi aktywnie spędzać czas. Chętnie jeździ na rowerze i gra w siatkówkę. Jest wzorem godnym do naśladowania.
 
 
Wioletta Kurek - uczennica ze średnią w szkole 5,62; swoje pasje rozwija kształcąc się w zawodzie technik ekonomista. Dwukrotnie uzyskała stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Starosty Ostrowskiego im. Ks. Jana Kompałły. To niewątpliwie uczennica piękna umysłem i duchem.
 
 
Katarzyna Parzysz - uczennica w zawodzie technik ekonomista o profilu prawno-policyjnym, ze średnią ocen na poziomie 5,28. Jej pasją są przedmioty prawno-ekonomiczne oraz dziedziny związane ze sferą ochrony środowiska. Swoje zainteresowania rozwijała uczestnicząc w wielu konkursach i olimpiadach z zakresu prawa i ekologii, w których uzyskiwała wysokie lokaty. 
 
 
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim:
 
 
Wiktoria Műller – uczennica w zawodzie technik procesów graficznych, ze średnią ocen 5,25.  Jej największe sukcesy to wyróżnienie w powiatowym konkursie ortograficznym „O pióro Starosty Ostrowskiego”. Jest także finalistką w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Miniprzedsiębiorstwo „Produkcik”.
 
 
Jakub Jędrzejewski – łowca nagród i wyróżnień. Finalista INTEL ISEF – konkurs międzynarodowy w Stanach Zjednoczonych; I Nagroda w konkursie  naukowym E(x)Plory - etap ogólnopolski; I miejsce w Konkursie MECHATRON – etap ogólnopolski; Brązowy medal na Targach Wynalazczości i Innowacji INTAG – 2018; Tytuł INNOWATOR JUTRA i „Młody wynalazca”.
 
 
Maciej Kozieras - uczeń w zawodzie technik energetyki odnawialnej ze średnią ocen 5,21. Największe jego sukcesy to zajęcie X miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej organizowanym przez Politechnikę Wrocławską pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
 
 
Kamil Kaliński - uczeń w zawodzie technik informatyk ze średnią 5,17. Może się pochwalić wyróżnieniem i tytułem finalisty w Olimpiadzie Innowacji Technicznych; I miejsce „Mechatron” w Ogólnopolskim Konkursie dla studentów; II miejsce  w ogólnopolskim konkursie „Młody innowator”.
 
 
Michał Fabianowski - technik informatyk, łączy naukę z pasją sportową. Reprezentant Polski w zawodach SUMO na  zawodach rangi mistrzostw Europy i Świata. Zdobył I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy w SUMO; II miejsce indywidualne w Pucharze Europy w SUMO, III miejsce w pucharze Polski w SUMO.
 
 
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim:
 
 
Nikola Bielecka - młoda, wokalistka Studia Wokalnego ART MUSICA w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzonego przez Ewę Borowicz – Kasznicką. Laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym w Gruzji i we Włoszech. W 2017 roku wyróżniona „Kulturalką” – nagrodą Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury za szczególne osiągnięcia artystyczne i postawę.
 
 
Justyna Zwiernik - młoda, niezwykle utalentowana plastyczka. Wieloletnia uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzonych przez Paulinę Dobrzyńską i Katarzynę Bielawską. Laureatka wielu konkursów plastycznych, lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Dwukrotnie wyróżniona „Kulturalką”.
 
 Fotorelacja

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet