iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.plReklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi

Wtorek
18
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
27
28
29
30

Ostrów Wielkopolski

Alkohol wśród młodzieży

2018-03-12 08:03:00

Zdjęcie: Archiwum
Eksperci z dziedziny rozwiązywania problemów alkoholowych, a także przemocy w rodzinie będą prelegentami konferencji pt. „Skuteczna profilaktyka wyzwaniem dla rodziny, szkoły i samorządu”.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 12 marca 2018 roku, w Forum Synagoga przy ulicy Raszkowskiej 21 w Ostrowie Wielkopolskim.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.00. Wezmą w niej udział m.in. członkowie gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, dyrektorzy i pedagodzy szkół, zarówno podstawowych, jak i ponadgimnazjalnych, dyrektorzy przedszkoli, kuratorzy sądowi, funkcjonariusze policji, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego centrum Pomocy Rodzinie i Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. 

 - Do udziału w konferencji zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przemocy w rodzinie. Poprzez organizację konferencji chcemy przekazać, jak najwięcej informacji na ten temat osobom odpowiedzialnym za tego typu działania w środowisku lokalnym. Przede wszystkim pokażemy istotną rolę rodziny, szkoły i władz samorządowych w kształtowaniu lokalnej polityki dotyczącej realizacji zadań zapisanych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – mówi Ewa Matecka, zastępca prezydenta miasta.

 

Podczas konferencji omówionych zostanie pięć zagadnień. O zjawisku picia alkoholu przez młodzież mówić będzie Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z kolei jego zastępca, Katarzyna Łukowska, przedstawi temat pt. „Dobra profilaktyka wyzwaniem dla rodziny, szkoły i samorządu”. Przedstawiciel  Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, Jolanta Zmarzlik, zidentyfikuje problem krzywdzenia dzieci oraz warunki podejmowana interwencji prawnej i psychologicznej.  Dr Jakub Kołodziejczyk opowie o przemocy w szkole w perspektywie socjoekologicznej. Na zakończenie konferencji głos zabierze Krystyna Sikora, prezes Fundacji „Wsparcie”, która przedstawi profilaktykę w zakresie problemów alkoholowych i przemocy w Ostrowie Wielkopolskim. Będzie także możliwość zadawania pytań ekspertom.

 - Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń wśród osób zajmujących się problematyką uzależnień i przemocy oraz nauczycielami, samorządowcami czy parlamentarzystami. Musimy mówić i ostrzegać, by alkohol nie był traktowany, jako coś niezbędnego do życia – dodaje wiceprezydent Ostrowa.

Warto zaznaczyć, że dla potrzeb opracowania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski przeprowadzono Diagnozę Lokalnych Zagrożeń Społecznych. Z przeprowadzonych badań wynika, że średni wiek pierwszego kontaktu z alkoholem dla poszczególnych grup wiekowych wyniósł: 9,8 lat wśród uczniów szkół podstawowych, 13 lat wśród gimnazjalistów, 18,8 lat wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zjawisko nadmiernego spożywania alkoholu może być powiązane z agresywnym zachowaniem w postaci bójek, awantur, pobić czy wulgaryzmów.

 

Organizatorem konferencji jest Wydział Spraw Społecznych, Referat Rozwiązywania Problemów Uzależnień Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

 Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet