iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Ostrów Wielkopolski

Była nietrzeźwa, podłożyła bombę w komendzie...

2018-07-24 09:13:41

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali kobietę, która zadzwoniła na numer alarmowy z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku ostrowskiej policji. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń komendy oraz pobliskiego terenu okazało się, że alarm był fałszywy.

W miniony piątek, około godziny 14.00, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o podłożeniu niebezpiecznego ładunku w budynku ostrowskiej policji. Nieznany wówczas sprawca zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że na terenie komendy znajduje się bomba. Oficer dyżurny po uzyskaniu takiej informacji, natychmiast powiadomił policjantów. Zarządzono ewakuację. Policyjni pirotechnicy i przewodnik z psem do wykrywania materiałów wybuchowych szczegółowo obejrzeli wszystkie pomieszczenia oraz okolice budynku. Po sprawdzeniu pomieszczeń jednostki okazało się, że informacja była nieprawdziwa. W działaniach udział brali również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

W tym samym czasie, kryminalni ustalali osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. W zaledwie godzinę od zgłoszenia policjanci ustalili kobietę podejrzaną o ten czyn.

Mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego tego samego dnia została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania kobieta miała blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Kobieta usłyszała już zarzut, złożyła wyjaśnienia i przyznała się do winy. Informując o ładunku wybuchowym była nietrzeźwa i zdenerwowana. Wobec zatrzymanej prokurator zastosował dozór policji. Za to przestępstwo grozi kobiecie kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

 

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet