iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi

Środa
14
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
22
23
24
26
27
28

Ostrów Wielkopolski

Ciekawostki z życia Pazdana, "Lewego", Messiego

2018-04-30 10:16:40

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w Filii nr 7 i Filii nr 3 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego, odbyły się spotkania autorskie z Yvette Żółtowską-Darską – dziennikarką, pisarką, autorką bestsellerów o znanych i lubianych sportowcach, jak „Lewy”, „Pazdan”, „Szczęsny”, „Messi”, „Ronaldo”.

Uczestnikami spotkań byli uczniowie klas IV i VI ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4,  „Edukator” oraz mali pacjenci ostrowskiego szpitala.
 
Na wstępie autorka opowiedziała kilka słów o swojej pasji do piłki nożnej, którą dzieli z kilkunastoletnim synem. To dzięki niemu i dla niego zaczęła tworzyć książki, aby w przystępny sposób przybliżyć biografie piłkarskich idoli. Dzieci wysłuchały kilku fragmentów publikacji, które przeczytała im sama pisarka. Nie zabrakło też kilku ciekawostek z życia Pazdana, Lewego czy Messiego. Okazało się, że „sportowi superherosi” też byli dziećmi, które borykały się z problemami niskiego wzrostu czy chorobliwej nieśmiałości.
 
Wielką radość sprawiły uczestnikom ofiarowane przez naszego gościa kolorowe plakaty promujące najnowszą książkę „Mundial. Opowieści niesamowite” oraz sylwetkę Roberta Lewandowskiego. Autorka rozdawała autografy oraz wpisywała indywidualne dedykacje.
 
Po spotkaniu w Filii nr 7 pisarka odwiedziła chore dzieci przebywające w ostrowskim szpitalu. Tam również przeczytała małym pacjentom fragmenty wybranych książek i zdradziła piłkarskie sekrety. Czas spędzony z autorką i jej ciekawymi książkami, pozwolił im zapomnieć na kilka chwil o chorobie i pobycie w szpitalu. 
 
Na zakończenie nasz gość zaznaczył, że bycie sportowcem, to nie tylko talent, ale też systematyczna praca i samodyscyplina.
 
Yvette Żółtowska-Darska z wykształcenia jest polonistką. Pracowała w agencji reklamowej McCann-Erickson, koncernie L’Oreal oraz polskiej edycji ELLE. Przez 7 lat kierowała kanałem TVN Style. Jej pomysłami są m.in. programy „Magiel towarzyski”, „Pani Gadżet” i „Wiem, co jem” oraz polskie licencje „Trinny i Susannah ubierają Polskę” i „Perfekcyjna Pani Domu”. Jej książki przetłumaczono dotąd na 11 języków.
 Źródło: umostrow.pl


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Ślubnym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet