iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Poniedziałek
18
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
25
26

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Michałków

Coraz bliżej mistrzostw!

2018-07-02 10:02:28

Zdjęcie: Archiwum
Jeszcze tylko tydzień został do rozpoczęcia 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata – największej lotniczej imprezy tego roku. Na zawody do Michałkowa przyjedzie ponad 130 zawodników z całego świata, którzy walczyć będą o podium w trzech klasach: Club, Standard i 15-metrowej.

Część zawodników jest już na miejscu i trenuje do lotów. W Aeroklubie Ostrowskim trwają natomiast już ostatnie szlify organizacyjne, również te związane z bezpieczeństwem imprezy.

 

Przedstawiciele wszystkich służb ratunkowych zgodnie podkreślają, że siły i środki są wystarczające z nadzieją, że nie będzie trzeba ich używać...

W pełnej gotowości jest Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Ostrowie. - Mamy pełna obsadę, a do dyspozycji cztery samochody, które  jednocześnie mogą wyjechać do zdarzenia. Jeżeli byłaby potrzeba uruchomienia jednostek OSP, to również są w gotowości bojowej - mówi bryg. Jacek Wiśniewski, komendant PSP.

 

W rejonie Michałkowa pojawi się więcej patroli policji, będzie wzmożony nadzór nad lotniskiem i drogami dojazdowymi. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, które mogą blokować przejazd dla karetek czy straży pożarnej. Kierowcy muszą liczyć się z mandatami czy nawet odholowaniem aut. Komunikaty na temat mistrzostw zostały przekazane również do lokalnych posterunków, które mają udzielić wszelkiej pomocy zawodnikom w przypadku lądowania poza obszarem Michałkowa.

- Zakładamy, że takiej konieczności nie będzie, ale w przypadku gdyby doszło do jakiś wydarzeń nadzwyczajnych, to w ciągu 2 godzin możemy zebrać 200 policjantów i wsparcie jednostek z Poznania -  mówi  mł.  insp. Piotr Wilkowski, szef policji.

Gotowe jest również całe zabezpieczenie medyczne. - W przypadku gdyby jednak zaistniały takie okoliczności, mamy do dyspozycji całodobowe zespoły ratownictwa medycznego – dwa specjalistyczne i trzy podstawowe. Na miejscu jest tez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który w zależności od potrzeb przewiezie pacjentów do szpitala w Ostrowie lub Kaliszu. Siły i środki są wystarczające -  wyjaśnia Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie.

 

Na lotnisku przygotowane będą miejsca parkingowe, zaplecze gastronomiczne i sanitarne, pole dla namiotów i camperów, gdzie zdecydowała się nocować część zawodników. Uroczyste otwarcie mistrzostw z udziałem zaproszonych gości odbędzie się 7 lipca na ostrowskim rynku – start o godzinie 18.00. Zawody potrwają do 22 lipca.

 

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracęAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Polub nas na facebooku

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet