iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Długi weekend. Od dziś więcej policyjnych kontroli na powiatowych drogach

2019-08-14 08:12:59

Dziś policjanci ostrowskiej drogówki przeprowadzają kolejne działania "Prędkość". Szczególną uwagę będą zwracali na przestrzeganie przez kierujących obowiązujących limitów prędkości na drogach.

Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych wypadków drogowych. Stosowanie się kierujących pojazdami do ograniczeń, w szczególności w obszarach zabudowanych, wpływa na ograniczanie skutków wypadków.

Warto pamiętać, przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy, a bezpieczna prędkość to nie tylko ta, wynikająca ze znaków drogowych, ale przede wszystkim prędkość, która dostosowana jest do warunków panujących na drodze.

Policjanci nie będą ograniczać się jednak do egzekwowania przestrzegania ograniczeń prędkości. Będą zwracać również uwagę na inne wykroczenia popełniane przez kierujących.

 

Od 14 do 18 sierpnia policjanci WRD przeprowadzą kolejne działania, pod nazwą "Bezpieczny weekend sierpniowy 2019". Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu oraz utrzymania płynności ruchu na zatłoczonych odcinkach dróg.

Okres drugiej połowy sierpnia to zazwyczaj okres powrotów z wakacyjnych wyjazdów i wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci zwracać będą w tym czasie szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, właściwe przewożenie dzieci w pojazdach, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, niebezpieczne zachowania wobec innych uczestników ruchu drogowego, w tym tzw. niechronionych, czyli pieszych i rowerzystów, ale również właściwe zachowanie się pieszych i rowerzystów na drodze, a także inne brawurowe zachowania, również kierujących motocyklami.

 

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl