iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piątek
26
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

„Dramat Jezusa” - VI Misterium przejdzie ulicami miasta

2019-04-11 13:04:00

W sobotę, 13 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie Misterium Męki Pańskiej pt. „Dramat Jezusa”. Rozpocznie się ono w Parku Miejskim o godz. 20.00 skąd ulicami miasta przejdzie i zakończy się w Konkatedrze.

Przygotowania do misterium trwają od kilku miesięcy. Pierwsze prace nad scenariuszem rozpoczęły się we wrześniu 2018 r. W każdej edycji organizatorzy starają się by cała historia rozbrzmiewała na nowo w sercu odbiorcy dlatego co roku przedstawiona historia wygląda nieco inaczej. - Misterium odbywa się przy sporym zaangażowaniu ludzi świeckich. W próbach bierze udział ponad 100 aktorów-amatorów, a za przygotowania odpowiedzialne jest kilkadziesiąt osób – podkreśla Nicoletta Olejniczak, rzecznik prasowa misterium. - Ponadto, podobnie jak w ubiegłym roku, w misterium zagrają osadzeni z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim – dodała rzecznik.

Podczas misterium pojawią się telebimy, które pozwolą dokładniej śledzić wydarzenia z ostatnich chwil życia Chrystusa odgrywane na kilku scenach.

 

Trasa Misterium

 

Misterium, jako forma dramatu, scenicznej prezentacji treści biblijnych lub żywotów świętych, sięga swymi korzeniami średniowiecza. Początki nowożytnej tradycji ich odprawiania, a następnie inscenizacji, datuje się na X wiek. W XIX wieku pod koniec lat 70. ks. Henryk Kamiński wystawił po raz pierwszy w Ostrowie Wielkopolskim Misterium Męki Pańskiej. Następnie było ono wystawiane 800 razy w wielu miejscach, a świadczy o tym tablica upamiętniająca to wydarzenie znajdująca się w Seminarium Chrystusowców w Poznaniu. W 2014 roku powrócono do wystawiania Misterium Męki Pańskiej i od tego czasu odbywa się ono co roku w formie ulicznego widowiska.

Wszelkie informacje na temat Ostrowskiego Misterium Męki Pańskiej można znaleźć na stronie internetowej www.ostrowskiemisterium.pl. Jego organizatorem jest parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika.

 

 

 
Fotorelacja


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracęAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Polub nas na facebooku

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet