iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
26
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
Ostrów Wielkopolski

Dron nad miastem

2019-02-20 08:02:00

Zdjęcie: Facebook
Od poniedziałku nad Ostrowem Wielkopolskim lata dron, który sprawdza, co wydobywa się z kominów. Najpierw analizował skład chemiczny dymu wydobywającego się z domów w osiedlu Pruślin oraz Parcele Zacharzewskie.

Wszystko za sprawą testów, które wraz z gliwicka firmą Flytronic przeprowadziła ostrowska straż miejska oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

 

Ostrów Wielkopolski walczy ze smogiem od kilku lat, a miejskie działania prowadzone są na szeroka skalę. Wciąż pojawiają się nowe pomysły na poprawę jakości ostrowskiego powietrza. Kolejnym jest dron sprawdzający bezpośrednio nad kominem, czym mieszkańcy palą w swoich piecach.

- Walka o czyste powietrze jest trudna, dlatego wciąż poszukujemy rozwiązań, które mogłyby poprawić jego obecny stan. Dron analizuje skład chemiczny dymu, a strażnicy mają dzięki temu pewność, co zostało wrzucone do pieca – tłumaczy Eliza Dembna, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Już w pierwszych godzinach testowych lotów dron „namierzył” nieruchomość, w której palono plastikiem, a strażnicy miejscy wystawili jej właścicielowi mandat.

- Przez ostatnie dwa dni dron dokonywał pomiarów – to kilkadziesiąt domów w rejonie ulicy Krotoszyńskiej i kolejne tyle w rejonie Grabowskiej. Sprzęt jest bardzo skuteczny, jednak należy pamiętać, że nie każdy dymiący komin oznacza, że właściciel posesji pali odpadami i niedozwolonymi substancjami. Wiele pomiarów kominów, z których wydobywał się dym nie wskazywało takich substancji – wyjaśnia Eliza Dembna. 

Dron umożliwia prowadzenie pomiaru pod kątem spalania odpadów i niedozwolonych substancji, np. plastikowych butelek czy reklamówek. Czujniki określają również poziom etanolu amoniaku, chlorku wodoru, formaldehydu oraz PM10, PM2,5. Przed rozpoczęciem testowych lotów strażnicy miejscy przeszli krótkie szkolenie prowadzone przez pracowników firmy Flytronic, która jest pionierem bezzałogowych systemów latających na rynku krajowym.

 

 Fotorelacja


Źródło: FacebookReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet