iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Dziewczyny z Ostrowa walczą ze smogiem!

2019-03-15 08:03:00

Zdjęcie: Facebook/Smog: zróbmy coś razem teraz
Przy ulicach Traugutta oraz Chodkiewicza zawisły tabliczki z przerobionymi nazwami, np. „ul. Smogowa” i „ul.Raka Płuc”. Odpowiedzialne za to są uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta z oddziałami dwujęzycznymi, które prowadzą akcję „smog-zróbmycoś-razem-teraz”.

- Wybrałyśmy tę okolicę ze względu na to, że zanieczyszczenie powietrza w tym obszarze jest największe w Ostrowie Wielkopolskim. Spacerując po ul. Traugutta widziałyśmy czarny dym wydzielający się z pobliskich kominów, co ukazuje, iż niektórzy mieszkańcy nie dbają o jakość powietrza. Zamiana tabliczek miała na celu uświadomić takim ludziom o tym, że czas przestać palić śmieci, bo sami sobie szkodzą - wyjaśniają inicjatorki przedsięwzięcia.

 

Akcja prowadzona jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii" i ma na celu uświadomienie mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego, że trzeba dbać o jakość powietrza, które jest jednym z najgorszych w Polsce.

 

Dziewczyny z II LO przeprowadziły także sześć wykładów, w tym cztery w Publicznym Przedszkolu nr 10 im. Kubusia Puchatka i dwa w Publicznym Przedszkolu nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. - Maluchy dowiedziały się czym jest smog, jakie stanowi zagrożenie i jak z nim walczyć. Młodzi mieszkańcy otrzymali maski antysmogowe do ozdobienia, które będą mogli założyć, gdy stan powietrza będzie zły - wyjaśniają. - Rakotwórczy Benzo(a)piren, dioksyny -to tylko cześć toksyn, które wdycha Ostrowianin w bezwietrzny, zimowy dzień. Jeżeli ludzie boją się nieznanych nazw w jedzeniu, to czemu nie w powietrzu?

 

 

 
Fotorelacja

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl