iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Sośnie

Gminne święto plonów

2018-08-23 10:39:42

Msza dziękczynna odprawiana przez ks. proboszcza Leszka Grodzińskiego w kościele NNMP rozpoczęła dożynki gminne w Sośniach. Następnie przy asyście orkiestry dętej, uczestnicy przemaszerowali na teren Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Biały Daniel”, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Honory starostów pełnili: Alina Lis z Chojnika i Krzysztof Sztukowski z Janisławic.

Tradycyjnie starostowie przekazali bochen chleba z tegorocznych zbiorów na ręce wójta Stanisława Budzika. Następnie rozpoczęło się widowisko dożynkowe wraz z otańczeniem wieńca dożynkowego oraz przyśpiewek dotyczących władz i gości zaproszonych. Obrzęd przygotował Zespół z Kociny. Artystycznym punktem był pokaz najmłodszych uczestników warsztatów tanecznych działających przy GOKiGBP w Sośniach.
 
Po wystąpieniu wójta i zaproszonych gości, wszyscy zostali obdarowani chlebkami dożynkowymi. Po części artystycznej można było posłuchać Kapeli znad Baryczy. Potem wystąpiła wszystkim znana Gminna Orkiestra Dęta pod kierownictwem Stanisława Szymanowskiego wraz z solistką Nikolą Bielecką.
 
Atrakcją dla dzieci były zamki dmuchane, trampoliny, zjeżdżalnie, kule wodne, stoiska z zabawkami. Najmłodsze dzieci zabawiał klauna Czesio, który przygotował zabawy, konkursy i wiele niespodzianek.
 
Oprawę muzyczną zapewnił zespól Music Dance, który zabawiał do tańca do późnych godzin nocnych. W międzyczasie odbyło się losowanie głównych nagród w loterii fantowej oraz wręczenie podziękowań i upominków dla sołtysów za przygotowanie wieńców dożynkowych. W nocy uczestnicy mogli oglądać pokaz sztucznych ogni.
 
Poza poczęstunkiem od organizatorów, można było skosztować produktów pszczelarskich przy stoisku gospodarstwa pasiecznego „Gucio” Państwa Kowalskich, jak i zakupić drewniane upominki ręcznie wykonane.
 
 
 
 


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet