iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Żabka - otwarcie sklepu franczyzowego


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
22
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

Jak spędzić wolny czas?

2018-05-22 10:05:00

Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowali III Ostrowski Tydzień Trzeźwości „Alternatywy”, który zgromadził uczniów szkół średnich powiatu ostrowskiego. Głównym tematem tegorocznej edycji było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Ostrowski Tydzień Trzeźwości „Alternatywy” powstał w 2016 roku z inicjatywy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Jego głównym celem jest pokazanie młodzieży, że istnieje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu – czasu wolnego od uzależnień.

Wzorem lat ubiegłych policjanci zorganizowali szereg przedsięwzięć, do których zaproszeni zostali uczniowie szkół średnich powiatu ostrowskiego. 14 maja br. „Alternatywy” zgromadziły uczniów podczas biegu sztafetowego na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Piaski-Szczygliczka. Niekwestionowanym zwycięzcom zawodów okazał się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, na drugim miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące, a na trzecim Zespół Szkół Ekonomicznych z Ostrowa Wielkopolskiego. Za zdobyte miejsca uczestnicy otrzymali puchary, które wręczył Sekretarz Miasta Powiatu Ostrowskiego Pan Mirosław Rychlik wspólnie z p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim podkom. Krystianem Łapińskim. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia – Henryk Gałęski.

 

Kolejną atrakcją dla młodzieży był Konkurs Młodych Talentów zorganizowany w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. W konkursie wzięło udział 6 uczniów, z czego jury wyłoniło finałową trójkę. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki z rąk Wicestarosty Ostrowskiego Romana Pacholczyka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego. Najlepszą okazała się uczennica III Liceum Ogólnokształcącego z Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Trzeci dzień odbył się pod hasłem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie wzięli udział w Dniu Profilaktyki w kinie Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci przygotowali prezentację, która miała uświadomić młodzieży jak duże niebezpieczeństwo niesie za sobą brak rozwagi za kierownicą. Głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania były jazda pod wpływem alkoholu oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. Na zakończenie policjant Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadził krótki instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

17 maja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Piaski-Szczygliczka zorganizowane zostały podchody, w których udział wzięło 6 szkół. Zabawa polegała na znalezieniu ukrytych kopert i wykonaniu wszystkich zadań w jak najszybszym czasie. Tego dnia do wspólnej zabawy włączyli się także harcerze ZHP w Ostrowie Wielkopolskim, którzy wspólnie z policjantami czuwali nad prawidłowym przebiegiem zadań. Po udanych poszukiwaniach wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego ogniska.

Ostatniego dnia, w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego, której tematyka dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do debaty zostali zaproszeni uczniowie oraz seniorzy. W debacie uczestniczył również Sekretarz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pan Andrzej Baraniak.Opr. st. sierż. Patrycja Lichtarowicz.

 Fotorelacja


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet