iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
19
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
21
22
24
25
26
27
28
30
Ostrów Wielkopolski

Jest szansa na powstanie inteligentnych przejść dla pieszych

2019-05-31 08:05:00

Utworzenie w powiecie ostrowskim programu „Bezpieczny pieszy” proponują radni Bartosz Ziółkowski i Andrzej Knopiński. Wspólną interpelację przewodniczący Klubu Radnych „Przyjazny Powiat” wraz z przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego złożyli podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowskiego.

Radni Ziółkowski i Knopiński w ramach powiatowego programu „Bezpieczny pieszy” proponują systematyczne tworzenie nowoczesnych, inteligentnych i doświetlonych przejść dla pieszych na najbardziej ruchliwych drogach powiatowych. W pierwszej kolejności w ramach pilotażowej realizacji, jeszcze w tym roku, ma zostać zmodernizowane przejście dla pieszych przy ostrowskim szpitalu przy ul. Limanowskiego.

- Głosy mieszkańców wskazują, że jest to miejsce o dużym natężeniu i intensywności ruchu pojazdów, w dodatku szczególnie uczęszczane przez osoby starsze i niepełnosprawne, korzystające ze szpitala i przychodni medycznych – wskazuje Bartosz Ziółkowski, przewodniczący Klubu Radnych „Przyjazny Powiat”.

Zdaniem wnioskodawców, mając na uwadze systemowe i długofalowe podejście do bezpieczeństwa pieszych na drogach powiatu ostrowskiego, warto docelowo opracować wieloletni plan tworzenia nowoczesnych i inteligentnych przejść dla pieszych na drogach powiatowych.

- Ta interpelacja ma wymiar historyczny, bo po raz pierwszy dwóch radnych występuje wspólnie z taką interpelacją, która ma bardzo zasadne przesłanie związane z podnoszeniem bezpieczeństwa – zauważył w odpowiedzi starosta ostrowski Paweł Rajski. - Myślę, że ten program jest wart pochylenia się na nim i w uzgodnieniu z branżowymi służbami nastąpi określenie jego warunków. Mam już pomysł na finansowanie realizacji tego zadania, aby powstało to pierwsze powiatowe inteligentne przejście dla pieszych – zapewnił starosta.

 

Cały powiatowy program „Bezpieczny pieszy” ma prowadzić do podniesienia bezpieczeństwa pieszych i wszystkich użytkowników ruchu na drogach powiatu ostrowskiego i obejmować lata 2019-2029.

 

 Fotorelacja
Reklama: Żabka - otwarcie sklepu franczyzowegoReklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet