iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wtorek
25
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
Ostrów Wielkopolski

Już można się przesiadać, centrum otwarte

2019-01-08 08:17:56

Otwarte zostało Centrum Przesiadkowe usytuowane pomiędzy ulicą Dworcową, a Wojska Polskiego. Obiekt funkcjonuje od 2 stycznia, a każdego dnia korzystają z niego setki ostrowian.

- Centrum Przesiadkowe to inwestycja z myślą przede wszystkim o mieszkańcach. O tym, jak bardzo jest pomocna i użyteczna wiemy nie tylko z perspektywy znanych od dawna potrzeb, ale, co najważniejsze, z pozytywnych ocen korzystających z niej osób. Setki ostrowian wyrusza stąd każdego ranka do pracy – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Jest to inwestycja w ogromnej mierze sfinansowana dzięki funduszom europejskim. To część ogromnego projektu wartego ponad 42 miliony złotych – „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi”. Dofinansowanie, które pozyskał Ostrów to blisko 32 miliony złotych!

- Centrum Przesiadkowe, razem z zakupem niskoemisyjnych autobusów, systemem roweru miejskiego, elektronicznymi tablicami z rozkładem jazdy, nowymi wiatami przystankowymi, budową ścieżek rowerowych, wymianą oświetlenia ulicznego na energooszczędne, czy biletomatami, które pojawią się już wkrótce, to właśnie element tego wielkiego przedsięwzięcia, na które pozyskaliśmy dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach WRPO na lata 2014-2020 – wylicza prezydent miasta.

Centrum Przesiadkowe to przede wszystkim skupienie ruchu autobusowego w jednym miejscu, w dogodnej lokalizacji w centrum miasta. Znajduje się ono w bliskiej odległości od dworca kolejowego, z którego pociągi kursują w kierunku Leszna, Poznania, Wrocławia, Łodzi, czy Katowic. Koncentracja ruchu autobusowego w pobliżu licznie uczęszczanej stacji kolejowej to krok z myślą o tych podróżnych, którzy korzystają jednocześnie z  kolei, jak i autobusów, integrując w ten sposób obydwa środki transportu. Jednak, co jeszcze istotniejsze dla pasażerów, to ogromna poprawa komfortu oczekiwania na autobus dzięki powstałej tu infrastrukturze dworcowej.

- Zadaszenia, wiaty przystankowe, biletomaty, miejsca do siedzenia i wreszcie nowoczesny i funkcjonalny – wyposażony w toalety - budynek dworca autobusowego z sanitariatem, który chroni naszych pasażerów przed zimnem i złymi warunkami pogodowymi - właśnie tego w naszym mieście brakowało – wymienia Beata Klimek.

Dworzec PKS nie spełniał już standardów obsługi pasażerów, a innego takiego obiektu w Ostrowie nie było. W tym kontekście cieszy wola współpracy ostrowskiego PKS z władzami Miasta - już od lutego br. PKS dołączy do przewoźników korzystających z Centrum.

- To bez wątpienia znacznie zwiększy komfort pasażerów, korzystających z usług tej firmy. Będzie też kolejnym niezbitym argumentem, jak potrzebny jest ten obiekt – dodaje prezydent.

Każdego dnia z ostrowskiego Centrum korzysta również wielu uczniów dwóch pobliskich liceów i Zespołu Szkół Usługowych.

Centrum Przesiadkowe to również inwestycja podnosząca estetykę tej części miasta. Wcześniej, był tu wyłącznie niezagospodarowany i zdegradowany teren, który nie był właściwą wizytówką Ostrowa.

- Dziś Centrum Przesiadkowe świetnie wpisuję się w naszą ideę odnowy tego fragmentu miasta. Wcześniej powstały tu sklepy, Centrum Kształcenia Praktycznego, za chwile ruszy budowa miejskiej hali widowisko – sportowej, która dopełni nasz zamysł efektywnego i estetycznego zagospodarowania tej części Ostrowa. Doskonale pamiętam, jak wielu było przeciwników tej koncepcji. Jako Prezydent Miasta jestem dziś dumna, że z determinacją broniliśmy tej inwestycji i skutecznie doprowadziliśmy do jej realizacji - przekonuje B. Klimek.

Efektem tej inwestycji jest nowoczesne Centrum Przesiadkowe, które od godz. 4:26 do godz. 23:20 generuje ponad 300 odjazdów w ramach 24 linii autobusowych. Ich ilość zwiększy się jeszcze dzięki dołączeniu do Centrum ostrowskiego PKS. Zainteresowanie korzystaniem z Centrum wyrażają również prywatni przewoźnicy. 

 

W skład ostrowskiego Centrum Przesiadkowego wchodzą:

- budynek obsługi centrum przesiadkowego,

- wiata przesiadkowa,

- 5 przystanków autobusowych,

- 2 stacje ładowania autobusów,

- parking dla 37 samochodów osobowych (w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych),

- 2 miejsca do ładowania samochodów osobowych,

- parking Kiss & Ride na 6 stanowisk (bardzo krótki czas postoju),

- stacja roweru miejskiego,

- parking na 50 rowerów,

- droga rowerowa i chodniki,

- zjazd z placu manewrowego na drogę lokalną,

- zieleń parkowa,

- mała architektura.

W sumie to ponad 8700 m2 powierzchni. Wykonawcą prac budowlanych było konsorcjum firm, którego liderem jest DROMEX Firma Handlowo – Usługowa Roboty Drogowo – Budowlane Robert Pleśnierowicz, a jego członkiem WERBUD Roboty Drogowo – Budowlane Piotr Pleśnierowicz. Siedziby obu firm są w Koźminie.

 

 Fotorelacja

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet