iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Niedziela
24
marzec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

Kaliska filmówka w Mediatece

2018-12-19 13:12:00

W piątek, 14 grudnia Studium Animatorów Kultury z Kalisza zagościło w Mediatece. O godzinie 18.00 rozpoczął się bowiem przy ul. Kolejowej 24b w Ostrowie Wlkp. przegląd etiud filmowych autorstwa studentów kaliskiej „filmówki”.

„Film” to najnowsza specjalizacja w historii szkoły, która z powodzeniem od kilkudziesięciu lat kształci animatorów kultury. Absolwentami PSAK są nie tylko reżyserzy i instruktorzy amatorskich grup teatralnych, nie tylko tancerze i choreografowie najlepszych grup tańca współczesnego i teatrów tańca, ale także menedżerowie, trenerzy, kierownicy i dyrektorzy wszystkich rodzajów placówek twórczych i upowszechniania kultury w całej Polsce. Od wielu lat  szkoła  gromadzi w swoich murach m.in. osoby fascynujące się fotografią, więc nie trzeba było długo czekać na tych, którzy zapragnęli stać się  artystami spod skrzydeł X muzy.

 

Działalność studentów nowego kierunku już od pierwszych miesięcy była na tyle spektakularna, że dość szybko zaczęto w mieście mówić o tzw. „kaliskiej filmówce”.  W budynku przy ulicy Podmiejskiej panuje twórcza atmosfera, pisze się scenariusze, realizuje zdjęcia filmowe, montuje etiudy, dokumenty, reklamy, filmy promocyjne… Już w pierwszym semestrze studenci filmowego kierunku poznawali nie tylko najważniejsze kierunki z historii kinematografii i ABC języka filmu, ale także warsztat operatora i reżysera. Na egzamin mieli przygotować trzyminutową etiudę dokumentalną poświęconą bohaterowi, którego lubią, cenią, pragną pokazać szerszej widowni. Kolejnym wyzwaniem była etiuda fabularna. Zajęcia poświęcone mediom cyfrowym zaowocowały zaś reklamami i vlogami. Program studiów przewiduje bardzo szerokie spojrzenie na najciekawsze aspekty kultury audiowizualnej. Semestr zaś kończy się publicznym pokazem studenckich prac, warto dodać, że wśród autorów etiud są także młodzi  twórcy z Ostrowa.

Piątkowy pokaz w Mediatece  stworzył możliwość obejrzenia najlepszych prac studentów PSAK, a także porozmawiania z nimi o inspiracjach i twórczych metodach.

 

 

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracęAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Polub nas na facebooku

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet