iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Ostrów Wielkopolski

Kolejna oszukana staruszka...

2018-05-11 08:05:00

Zdjęcie: Archiwum
W związku z pojawiającymi się na terenie powiatu ostrowskiego informacjami o kradzieżach i oszustwach, których ofiarami padają osoby starsze, policjanci apelują do wszystkich o zachowanie czujności i ograniczonego zaufania względem nieznajomych, którzy mogą zapukać do naszych drzwi.

Ostrowscy policjanci, 8 maja otrzymali zgłoszenie o kradzieży z mieszkania. Jak ustalili, dzień wcześniej nieznana kobieta, która oszukała i okradła 88-letnią ostrowiankę weszła do mieszkania pod pozorem przeprowadzenia wstępnych badań przed badaniami lekarskimi. Kobieta podała się za pielęgniarkę. Z informacji wynika, że w tym czasie inna osoba wykorzystując nieuwagę 88-latki z jej mieszkania ukradła pieniądze. Starty jakie wyrządzili oszuści wyceniono wstępnie na ponad 4,5 tys. zł.

 

Przypominamy:

Nie wpuszczaj do domu nieznanych osób oraz takich, które oferują do sprzedaży towary po atrakcyjnych cenach, podają się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji lub proponują zawarcie korzystnych umów. Pamiętaj, że oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby, aby uśpić czujność domownika i wzbudzić jego zaufanie.

Jeżeli do Twoich drzwi zapuka obca osoba podająca się za pracownika jakiejkolwiek instytucji, zawsze żądaj okazania stosownej legitymacji. Jeżeli jesteś w tym czasie sam w domu, poproś o wizytę w innym ustalonym terminie i zaproś na nią również kogoś zaufanego, kogoś z rodziny lub sąsiada. Telefon do instytucji, na którą powoływał się nieznajomy również jest wskazany.

Nie wpuszczaj do domu osób, które oferują sprzedaż przedmiotów niewiadomego pochodzenia po bardzo „korzystnych” cenach. Skuszony okazją możesz nie zauważyć, że w czasie prezentacji towaru ktoś penetruje i okrada mieszkanie. Możesz też sam narazić się na odpowiedzialność karną, jeżeli zakupiony towar jest kradziony.

Jeżeli nie zamierzasz wpuścić domokrążców do mieszkania, nie otwieraj im drzwi. Zdarza się, że prezentacja towaru lub prośba o szklankę wody jest tylko pretekstem, aby wejść do mieszkania, nawet przy użyciu siły. W sytuacji, gdy drzwi są już otwarte, a nieznajomych kilku, jest to już bardzo łatwe.

Trudno przewidzieć wszystkie sytuacje, które mogą się wydarzyć. Jeżeli okaże się, że straciłeś na chwilę czujność i osoba, której nie znasz, znalazła się już w Twoim domu, swoim zachowaniem nie zdradzaj, gdzie znajdują się oszczędności.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet