iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi

Sobota
17
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
26
27
28

Ostrów

Kolejny uratowany wcześniak

2016-12-16 12:12:35

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
W ostrowskim szpitalu po raz pierwszy wykonano operację u wcześniaka, który ważył niewiele ponad 600 gramów. Dziewczynka urodzona w 23 tygodniu ciąży nie przeżyłaby bez tego zabiegu ze względu na wadę wrodzoną przewodu pokarmowego.

To kolejne dziecko, które dzięki postępowi medycyny ma szansę na normalne życie. Mimo doświadczenia ostrowskich lekarzy w leczeniu wcześniaków, zabieg u tak małego pacjenta był sporym wyzwaniem logistycznym i medycznym. - Było to takie duże również logistyczne wyzwanie, dlatego że tak małe dzieci bardzo szybko się wyziębiają, już po minucie. Dlatego pracował przy tym zespół kilkudziesięciu osób, które dbały, by dziecko miało przez cały czas zapewnione wszystkie potrzebne warunki - podawane leki, odpowiednią temperaturę. Wszystko po to, by uniknąć powikłań - powiedziała Katarzyna Bierła, kierownik oddziału neonatologii. Operacja została przeprowadzona w nowoczesnym, podgrzewanym inkubatorze hybrydowym. Uczestniczył w niej zespół chirurgów, anestezjologów, personel pielęgniarski oddziału chirurgii i neonatologii.

- Wiedzieliśmy co mamy zrobić, ale szczegółowa diagnostyka była możliwa dopiero w trakcie zabiegu, dlatego musieliśmy być przygotowani - również sprzętowo - na kilka scenariuszy A to powoduje, że nie możemy niczego szukać, ale wszystko ma być miejscu - potrzebujemy to mamy. Im krócej trwa operacja takiego dziecka, im krócej podawane są leki znieczulające, tym dla niego lepiej - dodał Witold Miaśkiewicz, kierownik oddziału Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii.

Mała dziewczynka pozostanie w ostrowskim szpitalu przez co najmniej 3 miesiące i będzie tutaj dochodzić do pełni zdrowia.

Ostrowski szpital to jedyny poza klinikami w Poznaniu ośrodek, który ma oddział neonatologii 3 stopnia i który przeprowadza operacje na noworodkach. Szpital przygotowany jest także pod względem transportu wcześniaków posiadając specjalistyczną karetkę „N’’. Na oddział trafiają dzieci z południowej Wielkopolski, ale w ostatnich tygodniach przyjeżdżały tutaj także mali pacjenci z Poznania, który ograniczył przyjęcia.

Z myślą o wcześniakach realizowana jest rozbudowa oddziału neonatologicznego, który dzięki tej inwestycji będzie mógł leczyć maluchy w jeszcze lepszych warunkach.

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Ślubnym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet