iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Ostrów Wielkopolski

Mediateka - pierwsza w Polsce

2018-02-22 07:18:25

Dobiegają końca prace budowlane w budynku przy ul. Kolejowej 24b. Powstaje tam nowoczesna biblioteka multimedialna. Stanie się filią Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w Polsce.

W lipcu ubiegłego roku ostrowski Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową pomieszczeń I i II kondygnacji budynku na pomieszczenia biblioteki multimedialnej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „MultiMedia – rozbudowa oferty Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim o bibliotekę multimedialną”. Zgłosiły się do niego trzy firmy, a najkorzystniejsza ofertę – 2 183 000 zł - złożyła ostrowska firma Domar Budownictwo Architektura.

- Obecnie prace budowlane dobiegają końca. Jestem bardzo zadowolona z wykonawcy ponieważ bardzo przyłożył się do tego zadania. W wykonanych pracach widać dokładność i rzetelność, a co najważniejsze, prace prowadzone są zgodnie z zaplanowanymi terminami – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Po zakończeniu prac ostrowska Mediateka wyposażona zostanie w sprzęt multimedialny oraz meble. Oba przetargi zostały już przez urząd rozstrzygnięte. Do przetargu na dostawę i montaż wyposażenia multimedialnego do pomieszczeń w budynku przy ulicy Kolejowej 24b zgłosiła się jedna firma – Projekt Miltimedia z Lubina – i to ona została wykonawca tego zadania. Jego koszt to 949 563,06 zł. Dostawą i montażem wyposażenia wnętrz zajmie się firma LBM z Bydgoszczy. Do tego przetargu wystartowały cztery podmioty, a zwycięska oferta opiewała na 245 560,89 zł.

- Nasz obiekt będzie bardzo innowacyjny. Jest to dopiero 11 projekt Biblioteki Multimedialnej w Polsce i najbardziej aktualny ze względu na zastosowanie najnowszych materiałów multimedialnych. Przed nami dokończenie prac budowlanych, montaż multimediów i wyposażenie obiektu w meble. Następnie przyjdzie czas na przeszkolenie przyszłych pracowników Mediateki. Otwarcie obiektu planujemy w połowie tego roku – informuje prezydent miasta.

Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla osób niewidomych. W obiekcie „bez barier” została zamontowana winda, a specjalne stanowiska zostaną wyposażone w system komunikacji brajlem.

 

Całkowity koszt inwestycji to około 3,4 mln zł. Dzięki dofinansowaniu ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Miasto ze swego budżetu dołoży nieco ponad 500 tys. zł.
Fotorelacja
Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet