iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.plReklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi

Wtorek
18
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
27
28
29
30

Wydarzenia

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego wśród najlepszych rolników

2018-03-13 13:22:28

Zdjęcie: www.umww.pl
W miniony weekend w Sali Ziemi w Poznaniu odbyła się gala XVII edycji konkursu "Wielkopolski Rolnik Roku 2017". Wśród 10 laureatów znaleźli się mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

Państwo Maria i Andrzej Gmerkowie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 68 ha w miejscowości Biskupice Ołoboczne na terenie gminy Nowe Skalmierzyce w powiecie ostrowskim.

 

Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji trzody chlewnej oraz produkcji roślinnej. Średni stan macior wynosi 40 sztuk i 24 prosięta odchowane rocznie od maciory. Roczna sprzedaż tuczników wynosi 970 sztuk. Pan Andrzej posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji wysokojakościowego materiału hodowlanego wykorzystywanego we własnym gospodarstwie oraz udostępnianego innym hodowcom. Hodowca wielokrotnie nagradzany był na regionalnych wystawach zwierząt hodowlanych. Pan Andrzej jest aktywnym członkiem Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz Wielkopolskiego Związku Hodowców Trzody Chlewnej. Specjalnością Pani Marii jest przydomowy piękny ogród z kwiatami, ziołami i warzywami.

 

Państwo Małgorzata i Jan Skoczylasowie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 36 ha w miejscowości Przybysławice, w gminie Raszków, w powiecie ostrowskim.

 

Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji drobiarskiej. W ciągu roku od 69 tys. szt. kur niosek gospodarze uzyskują ponad 12 mln szt. jaj konsumpcyjnych. Produkcja roślinna w gospodarstwie jest podporządkowana produkcji zwierzęcej. W gospodarstwie stosowanie są nowoczesne technologie i rozwiązania techniczne zgodne z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej oraz wymogami UE. Od 20 lat pan Jan zajmuje się dodatkową działalnością pozarolniczą, prowadząc firmę zajmującą się dezynfekcją pomieszczeń inwentarskich.

 

 

Źródło: www.umww.pl


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet