iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Żabka - otwarcie sklepu franczyzowego


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
22
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

MIG, jak nowy

2018-06-11 13:06:00

Samolot wyczyszczono, pokryto nowymi powłokami malarskimi i lakierniczymi, zamontowano także oświetlenie pozycyjne oraz efektowe. Tak wygląda odnowiony ostrowski MIG.

Remontem jednostki zajęła się firma PPG Deco Poland Sp. z o.o. oddział w Lewkowcu. PPG to światowy producent zabezpieczeń i powłok malarskich dla przemysłu i budownictwa. Miejskie władze bardzo zainteresowała propozycja wykonania remontu przez PPG - Miasto bowiem samo planowało prace remontowe samolotu. Również dlatego, że produkty tej firmy są znane na całym świecie ze znakomitej jakości. Powłoki produkowane przez koncern stosowane są zarówno w produkcji samolotów, jak i konstrukcji statków.

- Na początek samolot został dokładnie umyty odpowiednimi środkami, później usunięto stare powłoki. Uzupełniliśmy zniszczone elementy, wymieniliśmy nity. Ze względu na stan jednostki prace wymagały delikatnego podejścia i precyzji. Niektóre części musiały być wykonane ręcznie, od początku. Tę mozolną część remontu zakończyło pokrycie samolotu powłokami malarskimi i lakierniczymi – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, który z ramienia miasta współpracował przy remoncie MIG-a.

Przez cały czas trwania prac poszukiwano informacji na temat tej jednostki. Podczas konserwacji odkryto częściowy numer taktyczny. Nie był on jednak całkowicie czytelny.

- Podczas analizowania historii samolotu okazało się, że posiadał numer seryjny 0234. Sprawdziliśmy czcionkę, jakiej używało się do numerów taktycznych. Dzięki temu udało się odczytać nr 34. To z tym numerem faktycznie eksploatowany był ten samolot. Z tym i z kilkoma innymi, ponieważ w czasie eksploatacji był on zmieniany. 34 był jednak ostatnim lub jednym z ostatnich numerów taktycznych tego samolotu – wyjaśnia Marcin Wieruchowski.

 

Wcześniej, na boku jednostki, widniał numer 1966. Była to data ustawienia pomnika, która wiązała się z 1000-leciem państwa oraz 20-leciem Aeroklubu Ostrowskiego. Informacja ta umieszczona jest na tablicy pod samolotem. MIG wyprodukowany został około 1950 r.

Po pracach remontowych uruchomione zostało oświetlenie pozycyjne, a także efekt silnika. Wykonały je Przedsiębiorstwo Promax. Odbudową konstrukcji kabiny zajęła się spółka Wodkan.

 

- W samolocie, staraniem grupy zapaleńców, która poświęciła swój czas i swoje pieniądze na odnowienie jednostki, wykonane zostaną jeszcze napisy eksploatacyjne, a także zamontowane będzie uzbrojenie. Planujemy także montaż tablicy informacyjnej dotyczącej tak samego samolotu, jak i wykonanych prac – mówi Marcin Wieruchowski. 

- Ostrowski MIG, po serii testów oświetlenia i dodatkowych prac, od ubiegłego tygodnia podświetlony jest już na stałe. Robi teraz niesamowite wrażenie. To niezwykle cieszy, ponieważ nasz samolot jest jednym z symboli Ostrowa, który jest rozpoznawalny nawet przez osoby przyjezdne. W latach 70. bardzo modne było mieć zdjęcie "pod samolotem". Myślę, że wielu ostrowian posiada takie w swoich rodzinnych albumach. Trochę liczę, że teraz ta moda wróci – dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 
Fotorelacja

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet