iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Ostrów Wielkopolski

Mobilny punkt wydawania EKUZ

2018-06-13 10:14:42

W związku z rosnącym zainteresowaniem osób wyjeżdżających do krajów UE i EFTA posiadaniem karty EKUZ, Wielkopolski NFZ uruchomi (jednorazowo) w najbliższy piątek, 15 czerwca – mobilny punkt wydawania kart w siedzibie ZUS w Ostrowie Wielkopolskim.

W godzinach od 10.00 do 15.00 pracownicy funduszu będą wydawać Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz zakładać konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta - czyli ZIP.

 

Wszyscy zainteresowani powinni wziąć ze sobą dowód tożsamości (i ewentualnie pełnomocnictwa do złożenia wniosku/odbioru karty w imieniu innych osób). Każdy uczeń, student lub uczestnik studiów doktoranckich zgłoszony do ubezpieczenia jako członek rodziny po ukończeniu 18 roku życia musi załączyć do wniosku kopię aktualnej legitymacji ucznia/studenta lub inną formę zaświadczenia o kontynuowaniu nauki.

 

Wniosek o wydanie EKUZ będzie można również wypełnić na miejscu.

 

Warto sprawdzić ważność posiadanej już karty, zanim udamy się po nową. Bardzo często zdarza się, że osoby posiadające jeszcze ważną kartę, która ”wystarczy” na bieżący wyjazd czy wakacje – wnioskują o wydanie nowej – co nie tylko wydłuża kolejki osób oczekujących w siedzibie funduszu (i realizowanie wniosków otrzymywanych pocztą), ale także czas wystawienia karty, ponieważ aktualną trzeba najpierw unieważnić (skrócić czas jej ważności).

 

Gdzie sprawdzić ważność karty? W dolnym, prawym rogu. Wielu osobom (np. zatrudnionym na podst. umowy o pracę, prowadzącym działalność gospodarczą, rencistom) karta wydawana jest na rok, a emerytom – na 5 lat. Termin ważności zależy od rodzaju tytułu do ubezpieczenia.

 Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet