iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Ostrów Wielkopolski

Nauczyciele i uczniowie pojadą na staże

2018-03-20 08:03:00

Zespół Szkół Usługowych uruchomił swój autorski projekt międzynarodowych staży zawodowych dla 53 uczniów i 22 nauczycieli. Dzięki unijnemu wsparciu młodzież wkrótce wyjedzie do Wielkiej Brytanii, a nauczyciele do Niemiec i Finlandii.

Projekt "Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Usługowych", realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość pozyskanego przez szkołę dofinansowania to 570 757,67 zł. W ramach tej kwoty swoje staże zawodowe będzie realizować będzie grupa 32 techników usług gastronomicznych i techników hotelarstwa w angielskich zakładach gastronomicznych i hotelach w Bristolu (w kwietniu 2018 i 2019 roku), grupa 21 techników usług fryzjerskich (w maju 2018 i kwietniu 2019). Zgodnie z założeniami swój warsztat pracy będzie doskonalić także grupa 12 nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu branży fryzjerskiej w niemieckim centrum kształcenia zawodowego w Rohr, w regionie Turyngia. Natomiast w Finlandii w miejscowości Raahe, swoje umiejętności zawodowe będzie doskonalić grupa 10 nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu w branży gastronomicznej.

- Projekt jest także kontynuacją strategii szkoły w zakresie międzynarodowego doskonalenia kompetencji zawodowych oraz językowych kadry zawodowej i instruktorów praktycznej nauki zawodu rodzimych zakładów branżowych, kształcących uczniów Zespołu Szkół Usługowych – wyjaśnia Dariusz Kaczmarek, dyrektor ZSU.

W środę, 14 marca, grupa 16 uczniów szkoły przystąpiła do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim, z przedstawicielem angielskiej instytucji partnerskiej. Wirtualna indywidualna rozmowa była możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych, a jej przebieg nadzorowały nauczycielki ZSU - Hanna Burdosz i Joanna Sajnaj.

Swój staż zawodowy w Bristolu, w zawodzie technik usług gastronomicznych i technik hotelarstwa uczniowie ZSU rozpoczną w poniedziałek, 9 kwietnia 2018 roku.

 
Fotorelacja
Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet