iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


czytaj dalej

czytaj dalej


czytaj dalej

czytaj dalej


czytaj dalej
Niedziela
25
luty
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28

Ostrów Wielkopolski

Niebezpieczna substancja w szpitalu!

2018-02-08 08:20:01

Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
W obrębie pomieszczeń rejestracji Zakładu Rehabilitacji ostrowskiego szpitala, została pozostawiona torba z pojemnikiem oznaczonym ostrzeżeniem o możliwości wystąpienia promieniowania, doszło do wysypania się nieznanej substancji.

Funkcjonariusze służb mundurowych i ratowniczych uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach mających na celu sprawdzenie koordynacji działań podczas zagrożeń, jakie mogą wystąpić na terenie miasta i powiatu.

W ćwiczeniach brały udział takie służby jak Policja, Straż Pożarna, służby medyczne oraz pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. Każda z tych służb, w związku z wystąpieniem zagrożenia, ma określone zadania. Jednakże aby wszystkie działania były jednolite i sprawnie zarządzane, ćwiczono m.in. współdziałanie poszczególnych służb w zakresie informowania o rozwoju sytuacji,czy ewakuację osób przebywających w miejscu zagrożonym.

W związku z tym zdarzeniem zostały wezwane służby mundurowe i ewakuowano pacjentów i personelu zakładu. Przybyli na miejsce policjanci, zabezpieczyli miejsce zdarzenia nie dopuszczając osób postronnych do wejścia na teren placówki, organizowali ruch na drogach dojazdowych do miejsca prowadzonych działań. Natomiast strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej znaleźli i zneutralizowali pozostawioną substancję.

To kolejne cykliczne ćwiczenia sprawdzające gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku zaistnienia zdarzenia na terenie miasta i powiatu ostrowskiego.
Fotorelacja


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Zapytaj prawnika


czytaj dalej

czytaj dalej


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.

czytaj dalej

czytaj dalej

Dyżur Aptek - Ostrów Wielkopolski