iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi

Sobota
17
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
26
27
28

Ostrów Wielkopolski

Nowa pracownia komputerowa

2017-12-18 07:12:00

Kosztowała ok. 150 tys. zł i jest nowoczesnym, na miarę współczesnych wyzwań miejscem nauki. Mowa o pracowni sieci komputerowych, która funkcjonuje w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie. W ciągu roku wiedzę w niej zdobywa ponad 100 uczniów.

Środki na zakup nowoczesnego sprzętu pracowni wyasygnowane zostały z budżetu powiatu ostrowskiego. Uczniowie i pracownicy szkoły wnieśli swój wkład w postaci prac budowlanych związanych z remontem i przygotowaniem pomieszczeń. Poprzednia przestarzała pracownia nie spełniała już wymogów i oczekiwań. Potocznie uczniowie uczą się tu łączyć komputery, zarządzać siecią, zabezpieczać je przed zagrożeniami płynącymi z Internetu, ale w rzeczywistości jest proces skomplikowany wymagający sporej wiedzy i dużej praktyki.

 

- Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt, systemy operacyjne Windows 10, dzięki którym uczniowie mogą instalować nowe systemy serwerowe 2016. Oprócz zajęć wynikających z podstawy programowej realizowane są także dodatkowe zajęcia i w ramach nich młodzież poznaje jeszcze głębiej tajniki sieci komputerowych. Nauka kończy się certyfikatami międzynarodowymi ułatwiającymi studiowanie – powiedział Tomasz Szydłowski nauczyciel zawodu.

Istotny jest także fakt, że w wyposażenie wynikające znacznie poza specyfikę przetargową zaangażowane były ostrowskie firmy.  

- To ważne miejsce w naszej szkole, bo w tych klasach odbywają się egzaminy zawodowe, na tym sprzęcie uczniowie otrzymują dyplom technika. Według mnie jest to trudniejsze niż otrzymanie tytułu inżyniera, tak wyglądają wskaźniki zdawalności. Ta pracownia składa z komputerów abonenckich i komputera zapewniającego pracę sieci. Rocznie ok. 120 naszych korzysta z tych pracowni.’’ – powiedział Eugeniusz Namysł dyrektor ZST.

Starosta Paweł Rajski podkreślał, że jest to kolejny krok inwestycyjny w odbudowywaniu szkolnictwa technicznego na terenie powiatu ostrowskiego. 

- Widząc skupienie na twarzach uczniów pracujących przy komputerach mogę tylko powtórzyć, że były to dobrze wydane pieniądze. Spoglądając na obecnych tu w szkole właścicieli firm, ale także tych, z którymi spotykam się w innych okolicznościach, powiem, że jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy, który oczekuje kształcenia fachowców – powiedział Paweł Rajski.
Fotorelacja
Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Ślubnym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet