iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi

Środa
14
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
22
23
24
26
27
28

Ostrów Wielkopolski

Nowy sprzęt dla CKP

2018-04-19 08:47:45

Ponad 11 tys. przedmiotów, od prostych kielni i śrubokrętów po nowoczesne obrabiarki, koparki i programy graficzne. Za prawie 6 mln zł powiat ostrowski zakupi specjalistyczne wyposażenie pracowni rozbudowywanego Centrum Kształcenia Praktycznego.

Podpisanie umowy z firmą Abplanalp, która wygrała postępowanie w trybie zamówień publicznych odbyło się 17 kwietnia na terenie budowanego Centrum Kształcenia Praktycznego. 

- To największy w historii naszego powiatu zakup wyposażenia dla jednej jednostki o wartości ok. 6 mln złotych, w większości ze środków unijnych. Sam opis zamówienia to gruby segregator. Do końca sierpnia sprzęt powinien już być w pracowniach – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

Z dobrodziejstw nowych pracowni oraz wyremontowanych już istniejących korzystać będą mogli uczniowie trzech szkół technicznych Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych oraz Zespołu Szkół Budowlano Energetycznych.

- Będziemy tu szkolić uczniów we wszystkich zawodach, które występują w ZSTE, ZST i ZSBE. To tzw. zawody strategiczne dla województwa Wielkopolskiego, ale także takie, które odpowiadają lokalnemu rynkowi pracy. Nowe wyposażenie będzie spełniać warunki wynikające z podstaw programowych, odpowiadać na lokalne oczekiwania rynku pracy – powiedział Marek Wojtasz, dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych.

Cała dostawa obejmuje 11 tys. przedmiotów, ponad 700 pozycji kosztorysowych, co najlepiej świadczy o skali przedsięwzięcia. Każda pozycja zarówno ta najprostsza, jak i skomplikowana musiała zostać opisana.

- W Ostrowie pojawią się bardzo nowoczesne urządzenia z najwyższej półki, sprzęt, który spotykany jest na co dzień w przemyśle i który uczniowie spotkają na swojej drodze zawodowej. Będą to zarówno najwyższej jakości obrabiarki numeryczne, jak i konwencjonalne. Proste kielnie oraz komputery i programy graficzne. Wszystko nowe i z gwarancją – powiedział Andrzej Łaszczyk z firmy Abplanalp.

Najdroższymi elementami dostawy będą cztery nowoczesne przemysłowe obrabiarki sterowane numerycznie (dwie tokarki i dwa centra obróbcze) z różnymi typami sterowania (Fanuc, Sinumerik, Heidenhein). Wybrano takie sterowania, które najczęściej występują w firmach powiatu ostrowskiego, aby dostosować kształcenie do potrzeb lokalnych przedsiębiorców. Do pracowni obróbki skrawaniem dostarczone też zostaną 3 tokarki konwencjonalne i sześć frezarek, a także bardzo wiele narzędzi do praktycznego kształcenia operatorów obrabiarek skrawających, techników mechaników oraz techników mechatroników. Wartość wyposażenia tej pracowni przekracza 2 miliony złotych brutto.

 

Bardzo cenne, bo przekraczające 1 mln złotych, będzie także wyposażenie do pracowni elektrotechniki, elektroenergetyki i elektroniki, do której trafi ponad 2033 przedmiotów (głównie maszyny elektryczne i urządzenia pomiarowe, zestawy dydaktyczne a także programy komputerowe) do kształcenia dużej grupy zawodów pokrewnych (technik elektryk, elektryk, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, technik elektroenergetyk trakcji kolejowej, technik elektronik, technik chłodnictwa i klimatyzacji). Pracownia elektrotechniki, elektroenergetyki i elektroniki zlokalizowana będzie w dwóch dużych salach w starym modernizowanym obecnie budynku.

Na ponad 755 tysięcy szacuje się wyposażenie pracowni chłodnictwa i mechatroniki, planowanej w trzech salach starego budynku D. Będą to między innymi liczne urządzenia pomiarowe, dwie komory chłodnicze, różnego typu klimatyzatory, elementy instalacji chłodniczych do kształcenia techników chłodnictwa i klimatyzacji, narzędzia do montażu, a także sterowniki PLC z oprogramowaniem, siłowniki i najróżniejsze zestawy dydaktyczne do kształcenia techników mechatroników.

Równie bogate i cenne będzie wyposażenie pracowni budowlano-instalacyjnej. Znajdą się w niej liczne narzędzia, maszyny i elektronarzędzia, urządzenia pomiarowe oraz przedmioty pomocnicze do prac budowlanych i montażu instalacji (mieszarki do materiałów, agregaty tynkarskie, malarskie, wiertarki, młoty pneumatyczne, gwoździarki, przecinarki, drabiny, rusztowania, podnośniki), a także mikrokoparka oraz wózki widłowe.

Przedmiotem dostawy są ponadto wyposażenie pierwszej w Powiecie Ostrowski pracowni motocyklowej oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne do pracowni energetyki odnawialnej i mechatroniki, różnego typu spawarki i urządzenia pomocnicze do spawalni, narzędzia i stanowiska pracy do pracowni obróbki ręcznej oraz wyposażenie sali szkoleń bhp., wyposażenie pracowni projektowania i programowania komputerowego, w tym zestawy komputerowe, programy użytkowe do komputerowego wspomagania ,projektowania, nauki programowania maszyn cnc, tablety graficzne, urządzenia do kształcenia techników grafików i poligrafii cyfrowej.

 Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Ślubnym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet