iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Ostrów Wielkopolski

Ocieplenie przedszkola

2018-03-22 08:34:03

Rusza termomodernizacja budynku Przedszkola nr 15 przy ulicy Szkolnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na przetarg ogłoszony przez urząd miejski wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą, opiewającą na kwotę 768 750 złotych, złożyła firma Zakład Ogólno-Budowlany MAL-BUD Szymon Rubik z Ostrzeszowa.
 
- W budynku przy ulicy Szkolnej wykonane zostanie m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów, wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa. Przedszkole zyska też nową instalację centralnego ogrzewania. By zmniejszyć rachunki za prąd, dotychczasowe oświetlenie wymienimy na energooszczędne. Zamontujemy także ogniwa fotowoltaiczne – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.
 
Na tę inwestycje miasto pozyskało dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 600 749,42 złotych.
 
- Na termomodernizację przedszkola pozyskaliśmy blisko 80-procentowe dofinansowanie. Oznacza to, że z budżetu Miasta, na inwestycję wartą prawie 800 tysięcy złotych wydamy zaledwie 168 tysięcy. Już jesienią tego roku w przedszkolu będzie cieplej, estetyczniej, a przede wszystkim energooszczędnie – zapewnia prezydent.
 
Ze względu na to, że przez wiele lat miasto inwestowało w budynki szkolne, zapominając o przedszkolach, w obecnej kadencji władze Miasta postanowiły wyrównać proporcje i zadbać także o obiekty przedszkolne, których stan pozostawiał wiele do życzenia.
 
- Ostrów pozyskał kolejne, bardzo duże środki finansowe na termomodernizacje miejskich obiektów oświatowych. Wartość projektów przekracza 4 miliony złotych, a uzyskane dofinansowanie to ponad 3,6 miliona. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu poprawimy efektywność energetyczną, ale również wygląd, pięciu ostrowskich przedszkoli oraz miejskiego żłobka – przekonuje Beata Klimek.
 
W ramach projektu pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Ostrowa Wielkopolskiego", w ubiegłym roku wykonano termomodernizację Publicznego Przedszkola nr 9, Publicznego Przedszkola nr 14 i Publicznego Przedszkola nr 17. W tym roku wykonane zostaną prace w Publicznym Przedszkolu nr 16 oraz w miejskim żłobku. Miasto rozstrzygnęło już przetargi na obie inwestycje i niebawem podpisze umowy z ich wykonawcami.
 
Źródło: umostrow.pl


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet