iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Ostrów Wielkopolski

Odblaski, to ważna rzecz!

2018-12-14 08:01:50

Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
O tym, jak ważne jest noszenie przez pieszych elementów odblaskowych nie trzeba nikogo przekonywać. W środę, uczniowie SP 4 w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w prelekcjach poświęconych bezpieczeństwu pieszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci i młodzież odwiedzili dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji.

Spotkanie pod hasłem „Noś odblaski – Świeć Przykładem!” miało na celu uświadomić wszystkim, że okres jesienno-zimowy, to trudny czas nie tylko dla kierowców. Szybko zapadający zmrok, długie, ciemne wieczory i deszczowa aura mają wpływ na obniżone bezpieczeństwo, także niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

Ostrowscy dzielnicowi dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego odwiedzili dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

W spotkaniu pod hasłem „Noś odblaski - Świeć przykładem” policjanci informowali dlaczego należy stosować elementy odblaskowe, kiedy są one wymagane, gdzie najlepiej je umieścić.

Mundurowi przypomnieli dzieciom, że słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Przy wsparciu Rady Rodziców 240 uczniów otrzymało zakupione odblaski, które w obecności policjantów przypięli do plecaków.

 

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet