iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wtorek
18
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
21
22
24
25
26
27
28
30
Z powiatu

Otwarcie boiska przy Zespole Szkół Budowlano - Energetycznych

2018-10-05 14:44:56

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych wzbogacił się o nowe i funkcjonalne boisko sportowe. Realizacja tego obiektu kończy realizowany od 2011 roku projekt budowy boisk zewnętrznych przy szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski.

Uroczyste otwarcie boiska obyło się 3 października 2018 r. Dyrektor ZSBE Honorata Sachowska-Barańczak podkreśliła w swoim wystąpieniu trudności z jakimi musieli zmierzyć się najpierw projektanci, a następnie wykonawcy inwestycji. Dotyczyły one nie tylko specyficznego ukształtowania powierzeni, ale również przebiegających przez boiska różnorodnych mediów. 
 
 
- Najważniejsze jest jednak to, że dziś mamy do dyspozycji piękne boisko do przeprowadzania lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu oraz część rekreacyjna, na której młodzież będzie mogła spędzać czas wolny  – powiedział H. Sachowska-Barańczak.
 
 
Całość została podzielona na dwie części: sportową z pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki wraz z miniboiskiem do koszykówki i piłki nożnej, siłownią zewnętrzną. Przewidziano także miejsce do plenerowej rozgrywki szachowej oraz tenisa stołowego.
Swój udział w tym zadaniu mają także uczniowie z klas o profilu architektury krajobrazu. Zajęli się oni wyborem i nasadzeniem roślin. 
 
 
- Dziś możemy powiedzieć, że wszystkie powiatowe szkoły mają funkcjonalne i kolorowe boiska zewnętrzne. Realizacja tego projektu od roku 2011 to kwota prawie 5 mln, z czego 1/3 to środki zewnętrzne, które udało nam się pozyskać. To jest też powód do zadowolenia, bo dziś nie jest sztuką budować z własnego budżetu, tylko sztuką jest pozyskiwać środki zewnętrzne i wszystkim, którzy się do tego przyczynili serdecznie dziękuję – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.
 
 
Obiekt poświęcił proboszcz parafii pw. Św. Antoniego w Ostrowie ksiądz Witold Szala.
 
 
W uroczystości wzięli udział Jarosław Stawiarski, wiceminister Sportu i Turystyki, Senator Łukasz Mikołajczyk, Wicewojewoda Marlena Maląg radni powiatowi, projektanci, wykonawcy, pracownicy Starostwa Powiatowego odpowiedzialni za realizację zadania oraz nauczyciele i uczniowie ZSBE. 
 
 
Realizacja projektu boisk zewnętrznych rozpoczęła się od budowy boiska wielofunkcyjnego przy ZSP CKU Przygodzice oraz boiska przy Zespole Szkół Specjalnych. Kolejnym krokiem była wspólna z samorządem miejskim budowa boiska na potrzeby II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1. W dalszej kolejności o nowoczesny obiekt wzbogacił się Zespół Szkół Ekonomicznych. W 2016 kompleksowo zmodernizowany został kompleks sportowy obejmujący boiska oraz korty tenisowe przy Zespole Szkół Technicznych. Natomiast w 2017r. o nowe obiekty wzbogaciło się najpierw I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Usługowych i III Liceum Ogólnokształcące, przy którym powstał obiekt z elementami lekkoatletycznymi. Budowa boiska w ZSBE kosztowała ok. 700 tys. zł. Także w tym przypadku Powiat Ostrowski wystąpił do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie z funduszy rządowych. Tylko w 4 ostatnich latach na budowę boisk przeznaczono  w powiecie ponad 4,6 mln zł. 
 
 
 Fotorelacja
Reklama: Żabka - otwarcie sklepu franczyzowegoReklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet