iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.plReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
18
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
Szybownictwo

Pierwsze starty już za nami

2018-07-09 13:39:52

Trwają 35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata. Oficjalne otwarcie nastąpiło na ostrowskim Rynku, gdzie zgromadzili się zawodnicy z blisko 40. krajów całego świata.

To największa w tym roku impreza lotnicza świata. I po raz pierwszy tej rangi zawody odbywają się w  podostrowskim Michałkowie. Przez dwa tygodnie o mistrzowskie tytuły walczyć będzie ponad 130. zawodników z całego świata – również tych najdalszych: Argentyny, Japonii, Kanady, USA, Australii czy Republiki Południowej Afryki. Wielu z nich, jak choćby Amerykanie, trenowali w Michałkowie od miesiąca. Część ekip przyjechała z całymi rodzinami, traktując ten wyjazd jako wspólne wakacje. I razem też pojawili się na ostrowskim Rynku, wchodząc w barwnym, prawdziwie olimpijskim korowodzie, poprzedzani tabliczką z nazwą kraju i flagą swojego państwa.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonała Marina Vigorito – przewodnicząca międzynarodowego jury, której towarzyszyli: szef stewardów Lasse Virtanen i steward Bruno Ramseyer oraz Artu Rutkowski – polski delegat międzynarodowej komisji szybowcowej FAI (Międzynarodowa Federacja Lotnicza).

 

Zawodników powitali przedstawiciele samorządów, które wsparły zawody finansowo: senator Łukasz Mikołajczyk, Marzena Wodzińska – członek zarządu województwa wielkopolskiego, Paweł Rajski – starosta ostrowski, Ewa Matecka – wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Barbara Gmerek – wiceprezydent Kalisza, Piotr Kuroszczyk – wójt gminy Ostrów, Ryszard Czuszke – wiceburmistrz Krotoszyna oraz Jacek Mroczek – w imieniu wojewody wielkopolskiego. Goście zgodnie podkreślali radość z bycia gospodarzem tak prestiżowej imprezy, życząc jednocześnie wszystkim drużynom pomyślności i prawdziwie sportowej rywalizacji.

Przygotowania do mistrzostw w Aeroklubie Ostrowskim trwały ponad trzy lata.

- To duża impreza. Na Rynku pokazaliśmy najnowszy model polskiego szybowca Diana 3. Wszyscy uczestnicy przeszli spod kościoła św. Antoniego ulicą Raszkowską do rynku, gdzie przed ratuszem odbyła się ceremonia oficjalnego otwarcia mistrzostw. Podobnie jak podczas Mistrzostw Europy, które organizowaliśmy  dużą wagę przywiązujemy do tej ceremonii. Było to bardzo podkreślane przez Międzynarodową Federację Lotniczą, że wychodzimy z promocją sportu lotniczego do mieszkańców, a nie zaszywamy się na lotnisku -  podkreślał Tadeusz Malarczyk, dyrektor AO.

35 Szybowcowe Mistrzostwa Świata potrwają do 22 lipca.

 

 
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracęAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Polub nas na facebooku

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet