iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.plReklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Ostrów Wielkopolski

Powstanie łącznik pomiędzy Wojska Polskiego, a Dworcową

2018-06-22 06:06:00

Zdjęcie: Archiwum
Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie rozstrzygnął przetarg na inwestycję związaną z budową łącznika pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Dworcową. Powstanie tu droga asfaltowa o długości 245 metrów, zjazdy z kostki brukowej oraz kanał deszczowy.

Do przetargu ogłoszonego przez MZD przystąpiła jedna firma – Gembiak Mikstacki z Krotoszyna i to ona będzie wykonawcą inwestycji. Oferta zgłoszona do przetargu wyniosła 564 040,14 zł. Na ten cel miasto w budżecie zaplanowało 650 000 zł. Okres gwarancji na wykonane prace budowlane to 60 miesięcy.

- Pomiędzy ulicami Wojska Polskiego, a Dworcową powstanie jezdnia bitumiczna. Długość budowanego łącznika wyniesie około 245 metrów. Prace rozpoczną się od rozebrania nawierzchni jezdni z betonu i drogowych płyt betonowych, a także krawężników. Zaplanowaliśmy tu także wykonanie zjazdów z betonowej kostki brukowej – m.in. do powstającego obok Centrum Przesiadkowego. Wykonany zostanie również kanał deszczowy z rur PCV – wylicza Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

Końcowym etapem inwestycji będzie wykonanie oznakowania poziomego jezdni farbą chlorokauczukową.

Łącznik pomiędzy Dworcową, a Wojska Polskiego znacząco poprawi komunikację dla samochodów osobowych, a także autobusów, które docierać będą do Centrum Przesiadkowego, którego budowa trwa obecnie w tym rejonie.

- Nowe Centrum musi zostać odpowiednio skomunikowane. Dzięki wykonanemu łącznikowi będzie można łatwo do niego dotrzeć. Będziemy zachęcać kierowców, by pozostawiali tam swoje samochody i przesiadali się do naszych nowych autobusów i na miejskie rowery – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

 Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet