iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
20
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
24
25
26
27
28
30
Ostrów Wielkopolski

Rok więzienia za znęcanie się nad zwierzętami

2019-03-20 08:03:00

Zdjęcie: Archiwum
Rok więzienia i kara grzywny, to tylko niektóre konsekwencje jakie poniesie 66-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Sąd wydawał właśnie wyrok w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

- Sąd Rejonowy II Wydział Karny w Ostrowie Wlkp. zakończył w dniu 15 marca wydaniem wyroku skazującego postępowanie przeciwko 66-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego, wobec którego Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. skierował akt oskarżenia zarzucając mu że w okresie pomiędzy wrześniem 2017 r. a 25 kwietniem 2018 r. działając ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad posiadanymi przez siebie zwierzętami w postaci sześciu sztuk bydła, oraz czterech sztuk trzody chlewnej,  w ten sposób że utrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, bez dostępu do pokarmu i wody, a nadto nie utylizował zwłok padniętych zwierząt, w wyniku czego zwierzęta te narażone były bezpośrednio na zakażenie bakteryjne i wirusowe, a także wdychały wywołujące toksyczne działanie na wątrobę gazy gnilne - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.


Powyższe zachowanie zostało zakwalifikowane w zgodnie z znowelizowanymi i zaostrzającymi zasady odpowiedzialności przepisami ustawy o ochronie zwierząt które weszły w życie w dniu 19 kwietniem 2018 r.
Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawionym przez prokuratora podzielił tezy aktu oskarżenia, uznał mężczyznę za winnego zarzucanego mu czynu i skazał go na karę 1 roku bezwzględnego pozbawienia wolności, orzekł także przepadek na rzecz Skarbu Państwa odebranych w chwili zatrzymania w dniu 25 kwietnia 2017 r. zwierząt. Wobec mężczyzny orzeczony został również zakaz posiadania wszelkich zwierząt przez 7 lat, oraz 10-letni zakaz prowadzenia działalności związanej z hodowlą bydła i trzody chlewnej.
Zgodnie z wnioskiem prokuratora, mężczyzna będzie musiał również wpłacić 3 tys. zł tytułem nawiązki na rzecz schroniska dla zwierząt w Ostrowie Wlkp., oraz pokryć koszty sądowe w wysokości 1700 zł, a informacja o treści wyroku podana zostanie do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy w Ostrowie Wlkp. przez 6 miesięcy.
Wyrok jest nieprawomocny.

 

Źródło: prokuratura.kalisz.plReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet