iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ociąż

Róże i tulipany u nich rosną najlepiej

2019-03-21 10:03:00

Kolejni rolnicy z gminy Nowe Skalmierzyce znaleźli się w gronie nagrodzonych w prestiżowym konkursie Wielkopolski Rolnik Roku, zorganizowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Tym razem statuetka Siewcy Roku trafia do Arlety i Zbigniewa Nowackich z Ociąża.

Tegoroczna gala, w której udział wzięło blisko 2 tys. osób odbyła się w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uhonorowani na niej zostali trudniący się hodowlą róż i tulipanów Arleta i Zbigniew Nowaccy z Ociąża, którym najwyższą nagrodę, czyli jedną z dziewięciu statuetek Siewcy Roku 2018 wręczyli prof. dr hab. Mikołaj Knaflewski oraz wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

 

Wielkopolski Rolnik Roku to przedsięwzięcie z blisko dwudziestoletnią tradycją.  W swoich założeniach ma ono promować najbardziej przedsiębiorczych rolników, którzy dostosowują warsztat pracy do nowych realiów gospodarowania. Konkurs ma również służyć poprawie wizerunku wielkopolskiego rolnictwa w tworzeniu konkurencji dla analogicznych produktów pochodzących z importu, a wreszcie również przybliżyć społeczeństwu atuty wielkopolskiego rolnictwa w dziedzinie produktów wysokiej jakości, rolniczych surowców żywnościowych i żywności oraz stanowić jeden z istotnych atutów regionu. W ciągu 18. edycji w konkursie uczestniczyło 1100 rolników, a statuetkę Siewcy przyznano 175 z nich – producentom roślinnym i zwierzęcym, producentom ogrodniczym oraz osobom zajmującym się innymi dziedzinami działalności rolniczej jak np. wikliniarstwo czy zielarstwo.

 

Podczas tegorocznej uroczystości laureatom z Ociąża towarzyszyła nie tylko najbliższa rodzina, ale również starosta ostrowski Paweł Rajski oraz burmistrz Nowych Skalmierzyc Jerzy Łukasz Walczak, który przekazał na ich ręce kwiaty oraz okolicznościowy list.

 

 Fotorelacja

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl