iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Żabka - otwarcie sklepu franczyzowego


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
22
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

Ruszyła kolejna edycja OBO

2018-06-13 09:03:06

Zdjęcie: Archiwum
Ruszył nabór wniosków do czwartej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje zadań można składać do 13 lipca. Podobnie, jak w ubiegłym roku zagłosować będzie można na dwa „zadania duże” (o wartości nie przekraczającej 250 tys. zł brutto) oraz dwa „zadania małe” (do 25 tys. zł brutto).

Jest to jedna z bardziej znaczących zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to na „zadania małe” można było oddać tylko jeden głos. O potrzebie wprowadzenia ewentualnych zmian rozmawiano z mieszkańcami podczas spotkań konsultacyjnych przed startem kolejnej edycji.

- Jednym z wniosków, które wspólnie udało się wypracować była potrzeba zwiększenia ogólnodostępności poszczególnych inwestycji realizowanych w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o to, by obiekty wykonane na przykład na terenie szkół były dostępne dla wszystkich w jak największym wymiarze czasu. W regulaminie powstał zatem zapis, że oczywiście każdy z mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego będzie mógł z nich korzystać bezpłatnie, jednak dane obiekty będą udostępniane przez cały czas eksploatacji obiektu co najmniej 50 godzin w tygodniu - minimum 5 godzin dziennie od poniedziałku do piątku - oraz w weekendy – tłumaczy Beata Klimek, prezydent miasta.

Zmianie nie uległ formularz wniosku, który sprawdza się już od trzech poprzednich edycji. Osoba zgłaszająca propozycję zadania określa we wniosku tytuł, który powinien być krótki i jasno nawiązujący do rodzaju proponowanego przedsięwzięcia, następnie opis zadania, rodzaj działań, ich uzasadnienie oraz sposób realizacji.

Istotne z punktu widzenia składania wniosku jest precyzyjne wskazanie lokalizacji zadania poprzez podanie nazwy ulicy, numeru porządkowego nieruchomości lub numeru działki czy innych danych umożliwiających weryfikację danego terenu.

- Musimy pamiętać, że zadania inwestycyjne mogą być realizowane wyłącznie na terenach znajdujących się we władaniu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski lub komunalnych osób prawnych. W przypadku zadań społecznych realizowanych poza miejskimi terenami i obiektami wymagana jest pisemna zgoda właściciela lub administratora obiektu – przypomina prezydent Ostrowa.

We wniosku należy określić grupę beneficjentów zadania, do której skierowany jest projekt. Ważnym elementem jest również opracowanie szacunkowego kosztorysu, który powinien zawierać wycenę poszczególnych elementów i całkowity koszt brutto proponowanego przedsięwzięcia.

- Propozycję zadania może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Do wniosku należy dołączyć podpisy co najmniej 15 mieszkańców miasta, którzy popierają dane zadanie. Co roku mieszkańcy niezwykle pozytywnie zaskakują swoimi pomysłami na miasto, dlatego zachęcam wszystkich ostrowian do składania wniosków – dodaje Beata Klimek.

W przypadku wnioskodawców, którzy nie ukończyli 18. roku życia wymagany jest jednak podpis rodzica lub opiekuna prawnego.

 
Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra Kalety

Patronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet