iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Ostrów Wielkopolski

Sezon żużlowy coraz bliżej

2018-03-02 08:03:00

Mimo niskich temperatur, nowe bandy kinetyczne zamontowane zostały na ostrowskim Stadionie Miejskim. To niewątpliwy sygnał, że sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami. Jeśli pogoda na to pozwoli, na stadionie, za kilka dni, pojawią się również bandy pneumatyczne.

Jako pierwsi, poza zawodnikami ostrowskiego klubu, z nowego wyposażenia stadionu skorzysta również reprezentacja Danii, która odwiedzi miasto 10 i 11 marca. Tydzień później na ostrowskim torze trenować będą Szwedzi.   
 
 
 
W ubiegłym roku władze polskiego żużla nałożyły na obiekty sportowe, na których rozgrywane są zawody żużlowe, obowiązek montażu 20-metrowych band kinetycznych. Mimo niskich temperatur, zostały one już na ostrowskim torze zamontowane. Ich zakup, dostarczenie i montaż kosztował miejski budżet ponad 73 tysiące złotych.
 
 
 
W najbliższych dniach na ostrowskim torze pojawią się również nowe bandy pneumatyczne, które do wyścigów żużlowych wprowadzono już 10 lat temu, by zwiększyć bezpieczeństwo zawodników.
 
 
 
- By klub TŻ Ostrovia mógł rozgrywać swoje mecze na ostrowskim torze musi on spełniać wymogi licencyjne. Stąd potrzeba kolejnych inwestycji w miejski stadion. Zakończyliśmy prace związane z modernizacją trybuny na pierwszym łuku stadionu, zamontowane zostały już także bandy kinetyczne, a w najbliższych dniach będą tu także bandy pneumatyczne. W ten sposób ostrowski stadion będzie gotowy do kolejnego sezonu, na który już wszyscy kibice czarnego sportu niecierpliwie czekają – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
 
 
 
Na zakup band pneumatycznych Miasto wydało 253 tysiące złotych.
 
 
 
Od kilku lat to właśnie ostrowski tor przygotowany jest do sezonu jako jeden z pierwszych w kraju, dzięki czemu do naszego miasta, by potrenować, zjeżdżają najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu. Nie inaczej jest w tym roku – 10 i 11 marca na Stadionie Miejskim pojawi się żużlowa reprezentacja Danii.
 
 
 
- Tydzień później na ostrowskim torze trenować będzie drużyna Szwecji. To dwa znakomite zespoły i zawodnicy z najwyższej światowej półki, będzie to zatem niezwykła gratka dla ostrowskich kibiców. Zatem już w marcu zapraszam wszystkich na ostrowski Stadion Miejski – zachęca Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.
 Fotorelacja
Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet