iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Ostrów Wielkopolski

SOR prawie gotowy

2018-03-16 08:03:00

Za kilka tygodni Szpitalny Oddział Ratunkowy w ostrowskim szpitalu wzbogaci się o nowe pomieszczenia. Dodatkowe kilkaset metrów powierzchni przyda się z pewnością, bo lawinowo rośnie liczba pacjentów trafiających na ten oddział. W ubiegłym roku trafiło tutaj ok. 25 tys. ludzi.

Zakończyły się już główne prace budowlane. Obecnie trwa porządkowanie oddziału, a ostatnim elementem będzie montaż wyposażenia. Rozbudowa SOR-u była możliwa dzięki pozyskaniu przez szpital środków zewnętrznych.

- Sukcesem tej inwestycji jest właśnie to, że udało się pozyskać znaczące środki zewnętrzne. Dofinansowanie wyniosło ok. 80 proc. wartości inwestycji. Poprawią się warunki lokalowe i komfort zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów i mam nadzieję, że nowy SOR przyczyni się do usprawnienia pracy – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

SOR to jeden z najbardziej "obłożonych" oddziałów w szpitalu. Rocznie trafia tu ponad 25 000 pacjentów, a nie są rzadkością sytuacje, że dziennie, zwłaszcza w okresach zwiększonej zachorowalności, jest to nawet do kilkaset osób.

W wyniku rozbudowy zwiększy się liczba stanowisk wstępnej intensywnej terapii dla osób dorosłych z 2 do 5 oraz zwiększenie liczby stanowisk w obszarze obserwacyjnym z 6 do 8. W ramach projektu powstaną również 2 nowe gabinety konsultacyjne. Powstanie także pierwsza w naszym regionie część do wstępnej intensywnej terapii dla dzieci i młodzieży. Wydzielenie SOR dla dzieci jest ważne ze względu na szybko rozwijającą się działalność Oddziału Pediatrycznego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci oraz Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Leczenia Oparzeń a także działalności Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Kiedy oddamy do użytku nową część będziemy mogli przeprowadzić gabinety i sale chorych. Wtedy możemy wyłączyć "starą" część i rozpocząć remont także tego miejsca. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu środków z dwóch projektów unijnych. Budowa nowego skrzydła SOR to koszt prawie 6 000 000 złotych, a remont obecnego SOR to 3 000 000 złotych - powiedział Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

Kamień węgielny wmurowany został we wrześniu 2017 r., a otwarcie nowej części planowane jest na przełom maja i czerwca 2018 r.
Fotorelacja
Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet