iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
24
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
29

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Śliwniki

Spotkanie z sołtysami i kołami gospodyń wiejskich

2019-05-15 12:05:00

W świetlicy w Śliwnikach, odbyło się spotkanie burmistrza Nowych Skalmierzyc - Jerzego Łukasza Walczaka oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - Andżeliki Możdżanowskiej z nowo wybranymi sołtysami i kołami gospodyń wiejskich.

Obowiązki przedstawicieli wsi omówiła zastępca burmistrza Agnieszka Sipka wskazując na m.in. zwoływanie i prowadzenie zebrań, przygotowywanie i wykonywanie uchwał czy pełnienie funkcji inkasentów podatkowych. Z kolei skarbnik Bolesław Borkowski poinformował o prowadzonej księgowości i finansach w danym sołectwie, a policjant miejscowego posterunku udzielił porad dotyczących bezpieczeństwa i kontaktu z dzielnicowymi. Prezes WPK Małgorzata Torz-Franka zagwarantowała chęć współpracy z sołectwami oraz przybliżyła pracę spółki na najbliższe miesiące.

- Koła Gospodyń Wiejskich wykonują ciężką, często niedocenioną pracę na rzecz swoich małych ojczyzn. Kobiety kultywują i podtrzymują tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Tam, gdzie funkcjonuje KGW, tam jest nasza mała Polska – zaznaczyła Andżelika Możdżanowska. Dzięki ustawie, której była głównym pomysłodawcą i twórcą, koła uzyskały osobowość prawną. Natomiast nowelizacja, która weszła w życie 7 maja 2019 roku, rozszerzyła możliwość zakładania organizacji w miastach do 5 tysięcy mieszkańców oraz w sołectwach gmin miejskich. Ponadto gospodynie będą mogły wnioskować o dofinansowanie w kwocie od 3 do 5 tysięcy zł z budżetu państwa na potrzeby statutowe oraz brać udział w projektach unijnych. Wspieram i aktywnie współpracuję z Kołami Gospodyń Wiejskich. Już niebawem zostanie zorganizowany dodatkowy konkurs ofert dla organizacji społecznych działających na terenie naszej Gminy, w którym będą mogły brać udział gospodynie i tym samym starać się o kolejne pieniądze na rozwój – nadmienił burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

 

Na terenie tej gminy funkcjonuje aktualnie 21 kół. Obecny na spotkaniu poseł Tomasz Ławniczak przypomniał, że zrzeszenia te mogą korzystać z uproszczonej księgowości, a uzyskane środki finansowe są zwolnione z podatku VAT.

 
Fotorelacja

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet