iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.plReklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi

Środa
16
styczeń
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Odolanów

Świętojańska noc

2018-07-02 11:29:07

Zdjęcie: odolanow.pl/ODK
Za nami już najkrótsza noc w roku. Z tej okazji Odolanowski Dom Kultury zorganizował imprezę plenerową Uroczystości Nocy Świętojańskiej. Odbyła się ona na terenie Parku Natury.

Program artystyczny rozpoczął się od występów solistów – trębaczy z Szkoły Muzycznej I stopnia w Odolanowie oraz Studia Piosenki działającego przy ODK. Po nich przed sceną zaprezentowały się grupy baletowe oraz hip–hop z Odolanowskiego Domu Kultury prezentując dorobek minionego roku. O godzinie 20.00 na scenie koncertowała znana Kapela Znad Baryczy - była okazja do wysłuchania starych przebojów, jak i zupełnie nowych kompozycji kapeli.

 

Wprowadzenie do drugiej części Uroczystości Nocy Świętojańskiej dokonał Zespół Tańca Ludowego Akadami wychowania Fizycznego „Poznań”. Młodzi artyści zaprezentowali tańce ludowe i przyśpiewki charakterystyczne dla różnych regionów Polski. Kolorytu występu dodawały oryginalne stroje ludowe, w jakich zespół się prezentował i wielokrotnie zmieniał podczas występów muzyczno-tanecznych. Zespół „Poznań” tańczył do akompaniamentu kapeli, która wykonywała muzykę na żywo.

 

Druga widowiskowa barwna część uroczystości nawiązujących do zwyczajów świętojańskich rozpoczęła się uroczystym zapaleniem ognia, którego dokonała Zastępca Burmistrza GiM Odolanów Krystyna Wiertelak oraz Ksiądz Dziekan Henryk Hołoś wraz z zaproszonymi przybyłymi gośćmi Radnymi Gminy i Miasta Odolanów Marią Skrzypińską, Januszem Szustkiewiczem, Adamem Grochowskim, Radnymi Powiatu Ostrowskiego Józefem Wajsem oraz Grzegorzem Szubertem. W dalszej części barwny korowód wyruszył do pobliskiego stawu. Korowód poprowadziła Odolanowska Orkiestra Dęta za orkiestrą z kolorowymi wiankami szły Panny, Zespół Poznań, zaproszeni goście oraz uczestnicy imprezy. Nad rozświetlonym pochodniami i reflektorami stawem Ksiądz Dziekan Henryk Hołoś poświęcił wodę oraz pobłogosławił uczestników imprezy. Na zakończenie widowiska Panny na środku stawu z tratwy puszczały na wodę kolorowe rozświetlone barwne wianki przy śpiewie Odolanowskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod kierunkiem Jana Szkudlarza i dyrygent Barbary Kowalskiej, Chóru Barbara pod kierunkiem Ryszarda Hoffmanna oraz Odolanowskiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Ryszarda Hoffmanna i Aleksandry Hoffmann Dzieran. Na zakończenie odbył się efektowny pokaz sztucznych ogni. W trakcie uroczystości odbyła się prezentacja tegorocznych wianków.

 
Fotorelacja


Źródło: odolanow.pl/ODK


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet