iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.plReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
18
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
Ostrów - Pleszew

Szansa dla kobiet po chorobie nowotworowej piersi

2018-02-22 06:02:00

Po pierwsze, to wielki sukces lekarzy z pleszewskiego szpitala, którzy przeprowadzili pierwszą w Południowej Wielkopolsce operację rekonstrukcję i plastykę piersi po chorobie nowotworowej. Po drugie, jest duża szansa dla kolejnych kobiet czekających na taką operację, także z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.

W pleszewskim szpitalu wykonano, po raz pierwszy w Południowej Wielkopolsce, rekonstrukcję i plastykę piersi po chorobie nowotworowej. Operacje przeprowadził prof. Dawid Murawa w asyście chirurgów lek. Leszka Kaczmarka, lek. Radosława Lisieckiego i lek. Piotra Przybyły z pleszewskiego szpitala.

Zespół przeprowadził trzy operacje. Jedna z kobiet pochodziła z naszego rejonu, a dwie były z innych części Wielkopolski. Zrekonstruowano u nich piersi po wykrytym i leczonym raku sutka.

 
Pleszewskie Centrum Leczenia Raka Piersi będzie zabiegać o akredytację i tytuł „Breast Cancer Unit”, co pozwoli nam spełnić europejskie  standardy dotyczące postępowania i leczenia tej choroby - informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego. W tym szpitalu, rocznie leczonych jest 450 pacjentów z rakiem piersi, w tym około 150 operacyjnie.

 

Cztery lata temu z inicjatywy ordynatora Oddziału Onkologicznego - Zbigniewa Olejaka i ordynatora Oddziału Chirurgicznego - Pawła Przybył,y powstało Centrum Leczenia Raka Piersi, które postawiło sobie cele: profilaktyka, diagnostyka i leczenie raka piersi.

- W Polsce na badania profilaktyczne piersi zgłasza się około 40% kobiet, a np. w Niemczech, jak mówią nam koledzy z Amerland Kliniki, z którą współpracujemy, zgłaszalność kobiet wynosi około 80%. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy prof. A. Wojtyłę i prof. Zatońskiego, naukowców z olbrzymim doświadczeniem w dziedzinach epidemiologii i badań profilaktycznych, którzy na co dzień pomagają nam poprawić wyniki w dziedzinie profilaktyki chorób piersi - informuje I. Praczyk.

 

W zakresie diagnostyki - wprowadzono zasadę, że pacjentka po pojawieniu się w PCM, w tym samym lub następnym dniu ma pobrany materiał do badań histopatologicznych. Druga zasada polega na tym, że pacjentką po zabiegu zajmuje się specjalnie powołana osoba tzw. koordynator, który jest z nią w stałym kontakcie i powiadamia o kolejnych etapach leczenia. Diagnostyka kończy się zebraniem specjalistów, które odbywa się raz w tygodniu. Są to specjaliści z zakresu chirurgii, onkologii, radiologii, lekarze od prof. Milewskiego oraz psycholog. Zespół ten ustala zasady i kolejność leczenia (radioterapia, chemioterapia, operacja).

 

Zdajemy sobie sprawę, że coraz większa liczba pacjentek stawia przed nami coraz większe wyzwania, np. moglibyśmy przeznaczyć jedną z sal operacyjnych tylko do operacji onkologicznych. Chcemy uzyskać akredytację dla naszego Centrum Leczenia Raka Piersi i uzyskać tytuł "Breast Cancer Unit", czyli spełnić w naszym szpitalu wymogi polskie i europejskie dotyczące postępowania w tej chorobie. Gwarantem sukcesu całego przedsięwzięcia dla pacjentek z Południowej Wielkopolski, jak i naszego Oddziału Chirurgicznego jest współpraca z prof. Dawidem Murawą - kończy I. Praczyk.

 

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracęAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Polub nas na facebooku

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet