iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Ultrasonograf 3D trafił do szpitala

2019-01-04 09:01:00

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
Nowoczesny aparat ultrasonograficzny trafił na oddział ginekologii ostrowskiego szpitala. - Nie ma bardziej nowoczesnych aparatów jeśli chodzi o urządzenia do ginekologii i położnictwa – powiedział podczas prezentacji Tomasz Gostomczyk, kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego ostrowskiego szpitala. Urządzenie kosztowało ok. 300 tys. zł.

– Ostatni nabytek to ultranowoczesny sprzęt. Stary aparat USG miał już ponad dziesięć lat i nie spełniał wymogów i standardów XXI wieku  mówił Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

Na pewno 2019 r. będzie dobry dla ostrowskiego szpitala pod względem zakupów i inwestycji, a ten zakup to dopiero początek. Cieszymy się, że zarówno w naszym budżecie znalazły się środki, jak i życzliwością wykazali się nasi wypróbowani sponsorzy. Dziś mamy powody do radości, bo szpital dysponuje urządzeniem, które podnosi standard usług medycznych - powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

Symboliczne przekazanie odbyło się 3 stycznia. Urządzenie dostarczono już pod koniec grudnia 2018 roku. Zarówno lekarze, personel medyczny, jak i same pacjentki mówią, że jakoś obrazu ze starym sprzętem jest nieporównywalna. Widać na nim rozwój narządów i to, co dzieje się w naczyniach dziecka.

- Jest to aparat w pełni cyfrowy z bardzo szerokimi możliwościami, oprogramowaniem 3D i przede wszystkim ze znakomita funkcją Dopplera. Dziś położnictwo opiera się na badaniu ultrasonograficznym, a to badanie kwalifikuje pacjentki i płody do wcześniejszego lub późniejszego rozwiązania. Możemy opierać się nie na zwykłym, ale na dopplerowskim obrazie i na przepływach naczyniowych. Te dane decydują o naszej diagnozie. Dzięki temu możemy podejmować bardzo szybkie decyzje – powiedział T. Gostomczyk.

Część środków na zakup USG to dar fundacji działającej przy spółkach byłego ZAP. - Współpraca ze starostą i szpitalem bardzo dobrze się nam układa. Dziś przekazaliśmy usg, ale zakupiliśmy już ze środków naszej fundacji ZAP Zdrowie dwa urządzenia tzw. holtery do badania serca. My stawiamy na szpital i cały czas zbieramy pieniądze. Są to środki prywatne, firmowe, a także pochodzące z tzw. 1 procenta – powiedział Zenon Pawlak Prezes ZAP Kooperacja.  

W 2018 r. na świat w ostrowskim szpitalu przyszło ok. 2 000 dzieci. Oddział dysponuje 70 łóżkami, zatrudnionych na nim jest 11 lekarzy i 46 położnych.

 

Źródło: powiat-ostrowski.plZapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl