iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.plReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
18
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
Ostrów Wielkopolski

Understand - triumfowali w kraju

2018-06-29 12:52:51

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
W drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu językowego Understand triumfowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Błażej Pawłowski zajął pierwsze miejsce, a Michał Hurny – trzecie miejsce w kraju i pierwsze w województwie.

Konkurs Understand organizowany przez Mogalo Interaktywna Edukacja z siedzibą w Warszawie jest wyjątkowym konkursem opartym na umiejętności rozumienia języka angielskiego. Idea całego przedsięwzięcia polega na propagowaniu doskonalenia odbiorczych umiejętności językowych, które są niezmiernie ważne w codziennej komunikacji, a której warunkiem sine qua non jest najpierw zrozumienie jednej ze stron, aby druga mogła zareagować w odpowiedni sposób, nawet niewerbalny.

 

W tegorocznej, drugiej edycji zadania konkursowe były różnego typu i o zróżnicowanej trudności, ale dopasowane poziomem do kategorii wiekowej uczestników. Pierwszy raz w tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Szkolnymi Koordynatorami Konkursu byli nauczyciele języka angielskiego, Zbigniew Stachurski i Dorota Kieliba. ZST (Technikum nr 1) reprezentowało, aż 34 uczestników.

- Zadania nie były łatwe, gdyż każdy uczestnik indywidualnie online przy użyciu komputera i słuchawek musiał odsłuchać 24 zadania w przeciągu 60 minut. Nasi zawodnicy mogli zdobyć 120 punktów, przy czym naliczane były punkty ujemne za złą odpowiedź. W całej Polsce wzięło udział ponad 1500 uczestników ze 180 szkół. Nasi ZAP-owicze jak zwykle, tym razem językowo, spisali się na medal zajmując czołowe miejsca w trzech kategoriach wiekowych dla szkół ponadgimnazjalnych w województwie, jak i w kraju – mówi opiekun Zbigniew Stachurski.

Zmagania w całej Polsce miały miejsce 22 marca 2018 roku. Natomiast oficjalne wręczenie nagród ostrowskim uczniom nastąpiło podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 22 czerwca 2018 w auli Zespołu Szkół Technicznych.

 

Błażej Pawłowski z klasy 3I1 zajął pierwsze miejsce w Polsce w drugiej kategorii wiekowej wygrywając nagrodę pieniężną, voucher, puchar, medal oraz darmowy udział w kolejnej edycji.

Michał Hurny z klasy 4I1 zajął trzecie miejsce w Polsce w trzeciej kategorii wiekowej, a pierwsze w województwie wielkopolskim wygrywając nagrodę pieniężną, voucher oraz medal.

 

- W konkursie 10% najlepszych uczestników w każdej kategorii zostało uznanych jako „wynik bardzo dobry”, kolejne 15% uczniów wyróżniono „wynikiem dobrym”. Tak więc sześcioro naszych zawodników z 34 otrzymało wynik bardzo dobry, a dziesięcioro ukończyło konkurs z wynikiem dobrym – podkreśla Z. Stachurski.

 

Oto wyniki uczniów ZST, którzy znaleźli się w wojewódzkiej czołówce:

Maciej Wałesa – drugie miejsce w województwie w pierwszej kategorii wiekowej

Daniel Konoplański – drugie miejsce w województwie w drugiej kategorii wiekowej

Łukasz Dolata – drugie miejsce w województwie w trzeciej kategorii wiekowej

Jakub Oleszczuk – trzecie miejsce w województwie drugiej w kategorii wiekowej

Patryk Szczypkowski – czwarte miejsce w województwie w trzeciej kategorii wiekowej

Jakub Piec – czwarte miejsce w województwie w pierwszej kategorii wiekowej

Kacper Kokot – piąte miejsce w województwie w trzeciej kategorii wiekowej

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracęAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Polub nas na facebooku

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet