iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piątek
26
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

„Unia Europejska - czas młodych”

2019-04-08 07:04:00

Polska od 15 lat należy do Unii Europejskiej. Z tej okazji w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego realizowany jest projekt „Unia Europejska - czas młodych”.

Składają się na niego aż trzy przedsięwzięcia: dwuetapowy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, konkurs plastyczny oraz panel dyskusyjno-seminaryjny realizowany przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

 

W IV Liceum Ogólnokształcącym gościła prof. Beata Przybylska-Maszner z WNPID Uniwersytetu Poznańskiego, która poprowadziła zajęcia pod intrygującym tytułem „Unia Europejska jako aktor stosunków międzynarodowych”. Prelegentka przedstawiła zgromadzonemu audytorium szereg ciekawych kwestii dotyczących historii i dnia dzisiejszego UE. Młodzież, żywo zainteresowana tematyką spotkania, zadawała wykładowczyni pytania dotyczące zwłaszcza możliwości studiowania i podejmowania pracy w krajach wspólnoty. Gorącym tematem spotkania był oczywiście „Brexit”, a zwłaszcza to, jak ewentualne Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może odbić się na sytuacji około 1 mln Polaków mieszkających i pracujących na Wyspach Brytyjskich. Pani Profesor Beata Przybylska-Maszner z wielka cierpliwością i humorem starała się wytłumaczyć młodzieży nawet  najtrudniejsze zagadnienia polityki europejskiej.

Wkrótce podsumowanie projektu „Unia Europejska - czas młodych”. Trwają konkursy, plastyczny i związany z wiedzą o integracji europejskiej. 16 kwietnia odbędzie się konferencja będąca zwieńczeniem całości działań podejmowanych w ramach przedstawionego wyżej projektu, którego inicjatorem i organizatorem jest powiat ostrowski. Podczas konferencji laureaci konkursów zaprezentują owoce swojej pracy, a wykładowcy akademiccy oraz zaproszeni goście zapoznają zebranych  z wynikami swoich badań nad problematyka europejską.

 

 Fotorelacja


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracęAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Polub nas na facebooku

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet