iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi

Sobota
17
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
26
27
28

Ostrów Wielkopolski

Uratowali życie innym

2018-02-02 08:02:00

Starosta ostrowski spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych, którzy w minionym roku wykazali się wyjątkową postawą ratując ludzkie życie.

Było to trzecie tego typu spotkanie ze "zwyczajnymi niezwyczajnymi" funkcjonariuszami, ale po raz pierwszy w tym wyjątkowym gronie znaleźli się funkcjonariusz służb więziennych.

- Pewnie niejeden z was by powiedział „nic wielkiego nie zrobiliśmy”, ale ja jestem bardzo dumny z tego, że mamy w powiecie takich funkcjonariuszy , którzy potrafią bez wahania ratować, w sytuacjach, które są nieodwracalne i wymagają szybkiego i skutecznego działania – powiedział Paweł Rajski, gratulując także podkomendnych komendantowi powiatowemu policji oraz dyrektorowi Aresztu Śledczego w Ostrowie.

 

Policjanci i przedstawiciele służb więziennych, którzy otrzymali od starosty upominki:

  • Asp. Paweł Strzyż, mł. asp. Łukasz Juszczak - z polecenia Oficera Dyżurnego udali się do miejscowości Mączniki, gdzie na miejscu zauważyli mężczyznę trzymającego w ręce plastikową butelkę. Na widok patrolu mężczyzna oblał się substancją znajdującą się w środku butelki i próbował się podpalić. Dzięki niezwykłemu profesjonalizmowi, opanowaniu i szybkości w działaniu obezwładnili mężczyznę i nie dopuścili do jego podpalenia.

 

  • Sierż. sztab. Tomasz Kosztyła - od kilku lat regularnie oddaje krew. W sierpniu 2016 roku otrzymał telefon z informacją, że jest ktoś kto potrzebuje pomocy, a dokładnie komórek macierzystych z krwi obwodowej, dzięki której może uratować komuś życie. Gdy po wszystkich szczegółowych badaniach otrzymał informację, że ma pełną zgodność z chorym i kolejne badania czekają go w klinice w Warszawie, był pewien, że szansa na uratowanie życia drugiemu człowiekowi jest jedną z najwyższych jego wartości. Po kilku dniach policjant otrzymał wiadomość, że badania w klinice zakończyły się pozytywnie. Lekarze nie widzieli żadnych przeciwwskazań, by mógł oddać komórki, dlatego po niedługim czasie zaczął przyjmować specjalny produkt leczniczy w zastrzykach, który przygotował go do oddania szpiku kostnego. Dziś wiadomo, że biorcą był młody Szwed. Więcej szczegółów o swoim genetycznym bliźniaku T. Kosztyła będzie się mógł dowiedzieć dopiero za dwa lata.

 

  • St. asp. Ireneusz Godek, asp. Tomasz Morawek, - pełniąc nocną służbę 19 marca, zareagowali błyskawicznie na widok dymu i ognia, wydobywającego się z jednego z domów w okolicy Ostrowa Wlkp. Policjanci powiadomili straż pożarną i nie zważając na zagrożenie, próbowali dostać się do płonącego mieszkania. Wreszcie po kilku minutach gwałtownego pukania do drzwi i okien, jak również włączeniu sygnałów dźwiękowych i błyskowych policjanci zdołali wybudzić ze snu mężczyznę, który poinformował, że w mieszkaniu znajduje się jego żona oraz dwójka dzieci. Policjanci podjęli szybką decyzję o wejściu i ratowaniu rodziny. W mieszkaniu panowało silne zadymienie. Mundurowi z mieszkania ewakuowali rodziców oraz 7-letnią dziewczynkę i 4-miesięcznego chłopca. Poszkodowanym udzielono pierwszej, wstępnej pomocy i przekazano pod opiekę pogotowia.

 

  • St. kpr. Paweł Dutkiewicz i kpr. Krzysztof Dutkiewicz - 20 grudnia, udawali się do jednostki na  służbę. Około godz. 17:00, na skrzyżowaniu ulic Długiej i Gorzyckiej w Ostrowie Wielkopolskim zostali zatrzymani przez młodą kobietę. Poprosiła ona o pomoc dla nieprzytomnego mężczyzny, leżącego przy drodze. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast – wezwali pogotowie ratunkowe, a następnie, po sprawdzeniu czy poszkodowany oddycha, zaczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Doprowadziła ona do przywrócenia podstawowych czynności życiowych mężczyźnie. Funkcjonariusze monitorowali jego stan do czasu przybycia zespołu ratowników medycznych, którzy zabrali poszkodowanego do szpitala.Fotorelacja
Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Ślubnym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet