iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
21
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
25
26

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

Uratowali życie innym

2018-02-02 08:02:00

Starosta ostrowski spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych, którzy w minionym roku wykazali się wyjątkową postawą ratując ludzkie życie.

Było to trzecie tego typu spotkanie ze "zwyczajnymi niezwyczajnymi" funkcjonariuszami, ale po raz pierwszy w tym wyjątkowym gronie znaleźli się funkcjonariusz służb więziennych.

- Pewnie niejeden z was by powiedział „nic wielkiego nie zrobiliśmy”, ale ja jestem bardzo dumny z tego, że mamy w powiecie takich funkcjonariuszy , którzy potrafią bez wahania ratować, w sytuacjach, które są nieodwracalne i wymagają szybkiego i skutecznego działania – powiedział Paweł Rajski, gratulując także podkomendnych komendantowi powiatowemu policji oraz dyrektorowi Aresztu Śledczego w Ostrowie.

 

Policjanci i przedstawiciele służb więziennych, którzy otrzymali od starosty upominki:

  • Asp. Paweł Strzyż, mł. asp. Łukasz Juszczak - z polecenia Oficera Dyżurnego udali się do miejscowości Mączniki, gdzie na miejscu zauważyli mężczyznę trzymającego w ręce plastikową butelkę. Na widok patrolu mężczyzna oblał się substancją znajdującą się w środku butelki i próbował się podpalić. Dzięki niezwykłemu profesjonalizmowi, opanowaniu i szybkości w działaniu obezwładnili mężczyznę i nie dopuścili do jego podpalenia.

 

  • Sierż. sztab. Tomasz Kosztyła - od kilku lat regularnie oddaje krew. W sierpniu 2016 roku otrzymał telefon z informacją, że jest ktoś kto potrzebuje pomocy, a dokładnie komórek macierzystych z krwi obwodowej, dzięki której może uratować komuś życie. Gdy po wszystkich szczegółowych badaniach otrzymał informację, że ma pełną zgodność z chorym i kolejne badania czekają go w klinice w Warszawie, był pewien, że szansa na uratowanie życia drugiemu człowiekowi jest jedną z najwyższych jego wartości. Po kilku dniach policjant otrzymał wiadomość, że badania w klinice zakończyły się pozytywnie. Lekarze nie widzieli żadnych przeciwwskazań, by mógł oddać komórki, dlatego po niedługim czasie zaczął przyjmować specjalny produkt leczniczy w zastrzykach, który przygotował go do oddania szpiku kostnego. Dziś wiadomo, że biorcą był młody Szwed. Więcej szczegółów o swoim genetycznym bliźniaku T. Kosztyła będzie się mógł dowiedzieć dopiero za dwa lata.

 

  • St. asp. Ireneusz Godek, asp. Tomasz Morawek, - pełniąc nocną służbę 19 marca, zareagowali błyskawicznie na widok dymu i ognia, wydobywającego się z jednego z domów w okolicy Ostrowa Wlkp. Policjanci powiadomili straż pożarną i nie zważając na zagrożenie, próbowali dostać się do płonącego mieszkania. Wreszcie po kilku minutach gwałtownego pukania do drzwi i okien, jak również włączeniu sygnałów dźwiękowych i błyskowych policjanci zdołali wybudzić ze snu mężczyznę, który poinformował, że w mieszkaniu znajduje się jego żona oraz dwójka dzieci. Policjanci podjęli szybką decyzję o wejściu i ratowaniu rodziny. W mieszkaniu panowało silne zadymienie. Mundurowi z mieszkania ewakuowali rodziców oraz 7-letnią dziewczynkę i 4-miesięcznego chłopca. Poszkodowanym udzielono pierwszej, wstępnej pomocy i przekazano pod opiekę pogotowia.

 

  • St. kpr. Paweł Dutkiewicz i kpr. Krzysztof Dutkiewicz - 20 grudnia, udawali się do jednostki na  służbę. Około godz. 17:00, na skrzyżowaniu ulic Długiej i Gorzyckiej w Ostrowie Wielkopolskim zostali zatrzymani przez młodą kobietę. Poprosiła ona o pomoc dla nieprzytomnego mężczyzny, leżącego przy drodze. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast – wezwali pogotowie ratunkowe, a następnie, po sprawdzeniu czy poszkodowany oddycha, zaczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Doprowadziła ona do przywrócenia podstawowych czynności życiowych mężczyźnie. Funkcjonariusze monitorowali jego stan do czasu przybycia zespołu ratowników medycznych, którzy zabrali poszkodowanego do szpitala.Fotorelacja


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracęAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Polub nas na facebooku

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet