iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
18
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
25
26
29

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

W szpitalu powstają nowe oddziały

2018-04-09 11:20:54

Do końca września planowane jest zakończenie budowy nowego Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii oraz Wielkopolskiego Centrum Oparzeń w ostrowskim szpitalu. W Starostwie Powiatowym w Ostrowie podpisano umowę w tej sprawie.

To będzie drugi pełnoprofilowy oddział, który zlokalizowany zostanie w wybudowanym w ubiegłym roku nowym skrzydle ostrowskiego szpitala. Zmiany będą tym większe, że ostatni duży remont oddział przechodził w latach 70.

- Początek budowy to podwójna radość. Jestem dumny, bo przystępujemy do realizacji kolejnego segmentu w naszym szpitalu dedykowanego dzieciom i udaje się nam tworzyć produkt medyczny ponadregionalny i miastotwórczy. Powód do zadowolenia jest także z tego powodu, że udało się na ten cel pozyskać środki finansowe ze źródeł unijnych i budżetu Powiatu Ostrowskiego. Z tego wsparcia  skorzystało tylko 16 szpitali, tym większy powód do zadowolenia - powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

W sumie inwestycja kosztować będzie ponad 7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 6,5 mln, a pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu ostrowskiego.

– W ramach projektu w nowym oddziale będą 23 łóżka dla dzieci i młodzieży, w tym na części oparzeniowej wydzielone zostaną trzy. To trzeci w Polsce taki oddział, na który trafiać mogą dzieci z poparzeniami skrajnymi i ciężkimi. Wyposażenie łóżek "oparzeniowych" nie odbieg od intensywnej terapii, bo są tam respiratory i kardiomonitory, pompy infuzyjne wszystko potrzebne do intensywnej terapii. Często jestem pytany czy to wystarczająca ilość łózek na oparzeniówce. Te dwie jednostki to naczynia połączone. Dzieci po pierwszych dniach spędzonych na oparzeniówce są sukcesywnie przenoszone na tzw. "zwykły oddział" - powiedział Dariusz Bierła, dyrektor szpitala.

Projekt obejmuje nie tylko część budowlaną, ale także zakup sprzętu i aparatury medycznej za ponad 2,5 mln zł.

Współwłaściciel firmy przyznaje, że termin realizacji jest dość krótki jednak zapewnia, że nie powinno być problemów z realizacją.

Wchodzimy do obiektu w stanie surowym, pozostają prace wykończeniowe. Znaczną część stanowią instalacje medyczne i sanitarne, jest bardzo dużo rozwiązań związanych z gazami medycznymi i wentylacją. Realizowaliśmy jednak już podobne rozwiązania – powiedział Stanisław Pułkownik z firmy PBO Sp. z o.o.

Budowa chirurgii wpisuje się w realizowany od lat projekt rozwoju diagnostyki i leczenie dzieci w ostrowskim szpitalu.

- Budowa nowego skrzydła, inwestycja 50-lecia, była odważna decyzją. Dzięki niej zwalniają się nowe metry. Po wyprowadzeniu chirurgu dziecięcej planujemy generalny remont tego oddziału i przystosowanie go dla potrzeb neurologii. Jest kilka oddziałów, w których widzimy konieczność przeprowadzenia remontu, ale neurologia jest tym który w pierwszej kolejności przejdzie do nowych warunków. Neurologia robi dużo, ale pracuje w złych warunkach – powiedział starosta.

 
Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet