iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Z policji

Wycisnął "życiówkę"

2018-05-16 10:08:32

Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
W sobotę, 12 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się połączone imprezy Pucharu Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XIV Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i Kobiet.

Zawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia – podoficera służby więziennej, wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Na pomoście stanęło łącznie 87. zawodników oraz zawodniczek, którzy przyjechali do Dzierżoniowa z różnych części naszego kraju m.in. z Giżycka, Katowic, Kielc, Gdańska, Gdyni, Torunia, Krakowa, Wrocławia i Międzylesia.

W Pucharze Polski Służb Mundurowych rywalizowano w 7 kategoriach wagowych (do 75 kg, do 82,5 kg, do 90 kg, do 100 kg, do 110 kg, do 125 kg oraz powyżej 125 kg).

 

Policjant z Ostrowa Wielkopolskiego st. sierż. Karol Jańczak startował dwie kategorie wagowe niżej niż zwykle, tj. do 90 kg, co jest spowodowane zbijaniem wagi na Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi na które się przygotowuje.

Mimo to udało mu się ustanowić rekord życiowy przy tej wadze wyciskając 172.5 kg czyli prawie dwukrotność wagi swojego ciała, co dało ostrowskiemu policjantowi 8. miejsce, najwyższe wśród funkcjonariuszy policji w swojej kategorii wagowej.

 

St. sierż. Karol Jańczak pierwszy tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych zdobył już w 2011 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wyciskając, aż 220 kg w swojej kategorii wagowej. Ostrowski policjant był także Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kat. powyżej 120 kg, który to tytuł zdobył na zawodach odbywających się w listopadzie 2015 roku w Warszawie, wyciskając 222,5 kg, co również było największym ciężarem na mistrzostwach. Karol Jańczak jest także drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym z 2015 roku.

 

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet