iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi

Środa
14
listopad
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
22
23
24
26
27
28

Ostrów Wielkopolski

Z „Reymonta” do Gruzji

2018-06-18 12:02:28

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
W ramach projektu „RozeGRAJMY to RAZEM” w pierwszym tygodniu czerwca odbyła się druga część wymiany młodzieży realizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy ze Związkiem Kulturalno-Oświatowym Polaków w Gruzji „Polonia”.

Po 13. młodych ludzi z ostrowskiego „Reymonta” i młodzieży pochodzenia polskiego z Tbilisi, spotkało się w stolicy Gruzji, aby szukać osób, miejsc i historii związanych z pobytem Polaków w Gruzji. Znaleźli informacje m.in. na temat znanych architektów: Aleksandra Szymkiewicza (autora m.in. gmachu Sądu Najwyższego, Konserwatorium, Teatru Rustawelego, Muzeum Jedwabnictwa), Stefana Kryczyńskiego (autora projektu Teatru Mardżaniszwili) i Aleksandra Rogojskiego (autora projektów Banku TBC i Seminarium Teologicznego); malarzy (Henryka Hryniewskiego i Zygmunta Waliszewskiego – ich dzieła znajdują się w Narodowym Muzeum Sztuki oraz w Muzeum Historycznym Miasta Tbilisi); rzeźbiarzy, których dzieła można znaleźć na ulicach Tbilisi (Feliksa Chodorowicza i Stanisława Horno-Popławskiego) oraz symboli polskości w Tbilisi: kościoła polskiego św. Piotra i Pawła i cmentarza na Kuki. Odwiedzili też Lagodechi, gdzie żył Ludwik Młokosiewicz - zasłużony przyrodnik i założyciel pierwszego w Gruzji parku narodowego.

Przedsięwzięcie było realizowane poprzez stworzenie questu - nieoznakowanej, wierszowanej ścieżki krajoznawczej, prowadzącej śladami Polaków w Tbilisi. Efektem pracy młodzieży będą wydrukowane, a także upowszechniane w formie elektronicznej ulotki questowe, które zostaną wysłane do Tbilisi.

Projekt był realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu ”Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce". Koordynatorem projektu jest Karol Marszał we współpracy z Donatą Konieczną.

 
Fotorelacja


Źródło: powiat-ostrowski.pl


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Ślubnym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet