iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Poniedziałek
18
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
25
26

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Ostrów Wielkopolski

Z „Reymonta” do Gruzji

2018-06-18 12:02:28

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
W ramach projektu „RozeGRAJMY to RAZEM” w pierwszym tygodniu czerwca odbyła się druga część wymiany młodzieży realizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy ze Związkiem Kulturalno-Oświatowym Polaków w Gruzji „Polonia”.

Po 13. młodych ludzi z ostrowskiego „Reymonta” i młodzieży pochodzenia polskiego z Tbilisi, spotkało się w stolicy Gruzji, aby szukać osób, miejsc i historii związanych z pobytem Polaków w Gruzji. Znaleźli informacje m.in. na temat znanych architektów: Aleksandra Szymkiewicza (autora m.in. gmachu Sądu Najwyższego, Konserwatorium, Teatru Rustawelego, Muzeum Jedwabnictwa), Stefana Kryczyńskiego (autora projektu Teatru Mardżaniszwili) i Aleksandra Rogojskiego (autora projektów Banku TBC i Seminarium Teologicznego); malarzy (Henryka Hryniewskiego i Zygmunta Waliszewskiego – ich dzieła znajdują się w Narodowym Muzeum Sztuki oraz w Muzeum Historycznym Miasta Tbilisi); rzeźbiarzy, których dzieła można znaleźć na ulicach Tbilisi (Feliksa Chodorowicza i Stanisława Horno-Popławskiego) oraz symboli polskości w Tbilisi: kościoła polskiego św. Piotra i Pawła i cmentarza na Kuki. Odwiedzili też Lagodechi, gdzie żył Ludwik Młokosiewicz - zasłużony przyrodnik i założyciel pierwszego w Gruzji parku narodowego.

Przedsięwzięcie było realizowane poprzez stworzenie questu - nieoznakowanej, wierszowanej ścieżki krajoznawczej, prowadzącej śladami Polaków w Tbilisi. Efektem pracy młodzieży będą wydrukowane, a także upowszechniane w formie elektronicznej ulotki questowe, które zostaną wysłane do Tbilisi.

Projekt był realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu ”Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce". Koordynatorem projektu jest Karol Marszał we współpracy z Donatą Konieczną.

 
Fotorelacja


Źródło: powiat-ostrowski.pl
Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracęAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Polub nas na facebooku

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet