iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Z powiatu

Zagraniczne praktyki ostrowskich uczniów

2018-10-17 20:22:10

Zdjęcie: www.powiat-ostrowski.pl
W pierwszej połowie października swoje staże zawodowe w angielskich firmach w Plymouth (Wielka Brytania) ukończyło 16 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych, kształcących się w zawodzie technik ekonomista (1.10.18-12.10.18). Natomiast w poniedziałek 15.10.18r. w Plymouth swoje staże rozpoczęło 16 „logistyków”, oni również mają możliwość pracy w angielskich przedsiębiorstwach, a 10 „ekonomistów” w pracowniach zawodowych niemieckiego centrum doskonalenia zawodowego w Hildburghausen.

Realizacja kształcenia zawodowego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w zagranicznych przedsiębiorstwach jest możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, w ramach programu Erasmus+. Szkoła w roku 2018, we współpracy z Referatem Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim, zrealizowała z powodzeniem projekt pn.: „Europejskie mobilności zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych z Ostrowa Wielkopolskiego” dla 58 uczniów szkoły. Według samych uczestników pobyt za granicą, praca w środowisku obcojęzycznym, to: możliwość zdobycia nowych kompetencji zawodowych, doświadczenia w komunikacji z klientami firmy, nabycie umiejętności językowych, przełamanie bariery językowej, umiejętność współpracy ze współpracownikami innej kultury oraz wyznania, rozmowy z native speakerami i wzrost pewności siebie podczas konwersacji w języku obcym.

 


Zespół Szkół Ekonomicznych z powodzeniem realizuje współpracę międzynarodową, z angielskimi i niemieckimi instytucjami partnerskimi od wielu lat. W okresie 2015-2020, w Wielkiej Brytanii 
i Niemczech kształciło się łącznie 202 uczniów. Wartość pozyskanych środków na ten cel to 1 687 778 PLN. Należy tutaj podkreślić owocną współpracę z organem prowadzącym w tym zakresie.

 

 
Źródło: www.powiat-ostrowski.pl


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet