iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.plReklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi

Wtorek
18
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
27
28
29
30

Ostrów Wielkopolski

Zatrzymani za kradzieże i rozboje

2018-03-12 08:03:00

Zdjęcie: Archiwum
Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zakończył postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom Ostrowa Wlkp. w wieku 36 i 60 lat oskarżonym o rozbój, kradzieże z włamaniem na ogródki działkowe oraz o zniszczenie mienia, a także spowodowanie uszkodzenie ciała.

- W toku postępowania w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy prokurator zarzucił 36-latkowi dopuszczenie się łącznie 10 różnych przestępstw, w tym rozboju do którego miało dojść 18 listopada 2017 r. w Ostrowie Wlkp., gdzie oskarżony stosując przemoc w postaci kopania, szarpania i uderzania doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności i zabrał jej w celu przywłaszczenia mienie w wysokości 220 zł informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Ponadto mężczyźnie zarzucono dopuszczenie się pięciokrotnie, w okresie pomiędzy wrześniem, a listopadem 2017 r. kradzieży z włamaniem do altan na ogródkach działkowych. W jednym przypadku mężczyzna dokonał całkowitego uszkodzenia takiego budynku poprzez jego spalenie, czym spowodował straty w wysokości 15 tys. zł.


- Jak ustalono, karany już uprzednio mężczyzna, dopuścił się również 16 września 2017 r. uszkodzenia ciała, gdzie na terenie jednego z pustostanów przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, kopał go, a następnie uderzył trzymaną w ręku deską w okolice głowy informuje rzecznik prasowy. Mężczyzna został również oskarżony o dwukrotne znieważenie wykonujących obowiązki służbowe funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.


Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
W przypadku akceptacji wniosku prokuratora mężczyzna zostanie skazany na pięć lat pozbawienia wolności, wraz z obowiązkiem naprawienia szkody w wysokości ponad 18 tys, zł na rzecz pokrzywdzonych.

 

Jednocześnie pozostałe poczynione przez prokuratora ustalenia pozwoliły na przedstawienie dotychczas niekaranemu 60-latkowi dwóch zarzutów oszustwa na szkodę pracownika lombardu, gdzie wprowadzając pokrzywdzonego w błąd co do własności zastawianych pochodzących z kradzieży urządzeń wyłudził od niego kwotę 160 zł.


Za powyższe zachowanie mężczyzna ma w przypadku akceptacji wniosku prokuratora przez sąd zostać ukarany karą ośmiu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat, obowiązkiem naprawienia szkody oraz koniecznością informowania kuratora sądowego z przebiegu próby.

 

Źródło: prokuratura.kalisz.pl


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet