iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama w Gazecie Internetowej
Zamów Taxi


Taekwondo

Złoto dla Marzeny!

2018-08-17 08:48:22

Zdjęcie: Archiwum M. Stępień oraz Marcin Starik
W lipcu odbyły się mistrzostwa świata Taekwon-do w Arena Birmingham w Anglii. Frekwencja była pokaźna, bo do rywalizacji przystąpiło prawie 3000 uczestników z 19 narodowości. W zawodach z sukcesem wzięła udział ostrowianka Marzena Sieroń.

Marzena Sieroń jest podopieczną trenera Mariusza Dumitrescu. - To był mój pierwszy występ na tak dużych mistrzostwach i zaskoczenie złotym medalem - mówi.
 
Na mistrzostwa pojechało dziesięć osób z ITF-u, czyli Polskiej Federacji Taekwondo. Konkurencje rozgrywane były na 30. matach. Pięć osób wróciło z Anglii medalami. - Złoty medal zdobyłam za techniki specjalne. Oceniano precyzję kopnięcia, moc i szybkość. Trzeba było wykonać trzy kopnięcia jak najmocniej i jak najbardziej precyzyjnie w punkt. Kopnięcia były wykonywane w tarczę z czujnikiem, po kopnięciu wynik pokazywał się na podłączonym do urządzenia ekranie i sumowało wyniki 3 kopnięć - tłumaczy.
 
- Do uprawiania tej dyscypliny sportu namówił mnie brat. To właśnie on był pierwszym nauczycielem, pierwszym mistrzem - mówi  polska mistrzyni. Później zawodniczka trafiła pod skrzydła Mariusza Dumitrescu w Szkole Podstawowej nr 11, po kolei zdobywając kolejne stopnie, pasy i tytuły MP. W końcu w połowie lipca tego roku, już jako reprezentantka kraju, udała się na MŚ do Birmingham.
 
Marzena Sieroń podczas MŚ zdobyła złoto w technikach specjalnych oraz trzecie miejsce pucharowe w konkurencji ultimate striker. Ma 31 lat i posiadam czarny pas i jest także instruktorką Taekwon-do. Prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w Kaliszu (ul. Żwirki Wigury 13), Nowych Skalmierzycach (ul. Ostrowska 16), Gołuchowie (ul. Słowackiego 1A). - Pomagam również trenerowi Mariuszowi w prowadzeniu zajęć w Ostrowie, gdzie sama jestem trenowana dwa razy w tygodniu trenowana przez niego. 
 
Małgorzata Sieroń na mistrzostwa pojechała z zawodnikami z sekcji Ostrów Wlkp. Andrzejem Zwierzem i Bartoszem Przegiędą, uczniami trenera Mariusza Dumitrescu (stopień mistrzowski 5 Dan).
 

 Fotorelacja
Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Informatorze Budowlanym w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


zamów reklame
Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet