iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
18
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
25
26
29

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl
Szybownictwo

Zmiany w generalnej klasyfikacji

2018-07-11 08:51:28

Trwają mistrzowskie zmagania szybowników w Michałkowie. Zwycięzcami poniedziałkowych konkurencji w poszczególnych kategoriach zostali: Darius Liaugaudasz Litwy (klasa Club), Jan Omsels z Niemiec (klasa 15-metrowa) i Louis Bouderlique z Francji (klasa Standard). Zawodnicy w zależności od wybranej klasy, pokonali od 320 do nawet 500 km.

W generalnej klasyfikacji nastąpiły zmiany w dwóch klasach. Dotychczasowych prowadzących(w klasie 15-metrowej i Standard) zastąpili kolejno reprezentanci: Niemiec - Jan Omsels oraz Holandii - Sjaak Selen. Niezmiennym prowadzącym w klasyfikacji generalnej w klasie Club pozostaje po dwóch konkurencjach reprezentant Czech - Jaroslav Tomaňa.

 

Polscy zawodnicy również osiągnęli dobre wyniki. Nasza reprezentacja radzi sobie bardzo dobrze, a od pozostałych zawodników dzieli ich niewielka różnica punktów.

- Jestem bardzo zadowolony z początków naszych zawodników. Polecieli bardzo dobrze, utrzymują się na pierwszych miejscach. Najważniejsze, że straty punktowe są bardzo małe więc wszystko jest do odrobienia. Czasami gdy prowadzi się od pierwszego dnia presja jest zbyt duża, bo wszyscy ścigają lidera. Nikt nie wątpił, że walka będzie trudna, bo tu przyjechali najlepsi z najlepszych. Lekko nie będzie, ale nasi zawodnicy nie raz udowodnili, że potrafią wygrywać z najgroźniejszymi rywalami -  mówi Jacek Dankowski, trener polskiej kadry.

W klasie Standard, Łukasz Błaszczyk zajął  11. miejsce i tym samym awansował w klasyfikacji generalnej z 6. na 4. lokatę. Mateusz Siodłoczek natomiast uplasował się po ostatniej konkurencji na miejscu 9. i przesunął z 13. na 5. miejsce. W klasie 15-metrowej 4. miejsce Sebastiana Kawy i spadek w ogólnej klasyfikacji na 4.lokatę. Drugi reprezentant Polski tej klasy – Łukasz Grabowski – zajął w konkurencji 5. miejsce (ogólny awans z 12. na 6. miejsce). Klasa Club odnotowała słabsze starty naszych reprezentantów – Tomasza Rubaja i Jakuba Barszcza (miejsca poza pierwszą dziesiątką). W ogólnej ocenie zajmują oni natomiast kolejno 4. i 6. miejsce.

 

Szybowcowe Mistrzostwa Świata odbywają się co dwa lata – te w Michałkowie rozgrywane są po raz 35. Startuje w nich ponad 130 zawodników z całego świata, którzy rywalizują w trzech klasach: Club, Standard i 15-metrowej.

Przed startem szybowce muszą być zważone, bo łączna waga razem z pilotem nie może przekroczyć ustalonego dla tej klasy limitu. W klasie 15- metrowej i Standard dopuszcza się dociążenie balastem wodnym tak, że szybowce mogą ważyć nawet 525 kilogramów.

Dzień zawodów rozpoczyna się od odprawy dla pilotów o godzinie 10:00. Tam dostają trasę lotu i zadanie na ten dzień, poznają prognozę pogody i kolejność holowania. Po niej zawodnicy udają się na start, skąd są wyciągani w powietrze według ustalonej kolejności. Do pokonania mają prawie 400 kilometrów i to wszystko bez kropli paliwa. Współczesne szybowce mogą latać z prędkością dochodzącą 300 kilometrów na godzinę.

Dla oglądających najbardziej widowiskowe są momenty startów – od godziny 11:00 i powrotów szybowców – najczęściej od 15:30.

 
Fotorelacja

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Reklama SMOK AUDIO
Reklama na temat możliwości zamieszczenia ogłoszenia o pracę

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama w Gazecie Internetowej iOstrowWlkp.pl

iOstrowWlkp.pl reklamy iOstrowWlkp.pl reklama w sieci gazet